💅15% zľava s kódom ceramic15 na všetky Gél lak Ceramic 293 odtieňov + Topy! Stavebné UV/LED gély a lampy teraz v akciovej ponuke!

PROFESIONÁLNY GEL LAKOVÝ SYSTÉM S VÝŽIVOU A BEZ TOXICITY

20-TOXLuxGelLac_image (1)

LUX GEL LAKOVÝ SYSTÉM je profesionálna gél laková rada, kde sa snúbi špičková kvalita a 20- toxicita. Materiál neobsahuje 20 najtoxickejších látok a čo naopak obsahuje je unikátna výživa. Krémová viskozita, výnimočná pigmentácia, dlhá životnosť a vyživujúce schopnosti, to všetko nájdete v jednom unikátnom koncepte. 

UNIKÁTNA VÝŽIVA
Formule konceptu obsahujú úplne novú technológiu skvapalnené výživné zložky KERATIN, SWEET ALMOND PROTEIN, VITAMIN A Retinol, VITAMIN B5, VITAMIN E

EXTRÉMNE DLHÁ VÝDRŽ
Nové produkty boli testované na základe veľa záťažových faktorov. Jedným z nich bola požiadavka na dlhú trvácnosť, odolnosť a tvrdosť.

DIAMANTOVÝ LESK+
Pri 20-toxicite dokážeme priniesť famózny lesk, ktorý behom dní alebo týždňov nielen vydrží, ale dokonca graduje.

KRÉMOVÁ VISKOZITA
Krémová konzistencia, s ktorou sa pracuje vynikajúcim spôsobom a ktorá dovoľuje pracovať aj podľa najťažších techník nechtového dizajnu.

VYNIMOČNÁ PIGMENTÁCIA
Silné farebné odtiene v nekompromisnej stálosti. 5 000+ FARIEB. Budeme spolu s Vami vyberať z obrovskej škály farieb, ktorá zahŕňa nielen
krásne palety základných farieb, ale tiež dynamický výber, ktorý odráža sezónne trendy.

VEGAN
Naše produkty ani ich farbiva neobsahujú žiadne zvieracie zložky a ani na nich neboli testované.

STAROSTLIVOSŤ O NECHTY
Nechty nežltnú, neslábnu, nevysušujú sa, silnejú a zrýchľuje sa ich rast, nie sú  zaťažované a nie je im odoberaná ich prirodzená výživa bielkovinami, vápnikom a olejom.

NATURAL CONCEPT
ENII NAILS prináša koncept rady profesionálnej nechtovej kozmetiky, kde snúbi špičkovú kvalitu a 20FREE netoxicitu, kde materiál neobsahuje najtoxickejšie komponenty ako sú Parabény, Formaldehyd, Toluen, DBT, DBP, Xylen, Kafr, Sulfáty, Trifenylfosfáty, zvieracie deriváty, parfumácia, Oxychlorid bizmutitý, Ethyl-tosylamid, Methylisothiazolinone (MIT), Hydrochiononon Monomethyl Ether (MEHQ) a ďalšie.
Niektoré z týchto toxínov sú jednak známymi karcinogénmi, ale tiež môžu byť zodpovedné za nevysvetliteľné bolesti hlavy, očí, alergie, plesne, infekcie, poruchy endokrinných systémov, reprodukčného systému, poruchy hormonálnej rovnováhy, suchosť a zafarbenosť nechtov, spomalený rast nechtov, podráždenie kože alebo dýchacieho ústrojenstva a veľa ďalšieho.

Rada nesie kompaktné na seba nadvazujúce systémy ako LUX Gel lac, LUX GEL BASE, LUX GEL TOP, alebo vynikajúci profesionálny lak na gélovej báze LUX LAC aj s LUX LAC TOPom a ďalšími skvostami ako HYBRID Remover UNIVERSAL, Sculpter gel a HYBRID Diamond Cleaner.

 

                                               

 

VYHNITE SA TOXICKÝM LÁTKAM

S NOVOU PROFESIONÁLNOU RADOU

V KONCEPTE ENII 20-TOXICITY LUX NECHTOVEJ STAROSTLIVOSTI

Zbožňujeme krásne upravené nechty, vlasy aj make-up, ale zároveň chceme žiť zdravým životným štýlom a hľadáme cesty, ako minimalizovať množstvo toxínov a škodlivých látok vo všetkom, s čím náš organizmus prichádza do kontaktu a čo naňho pôsobí.

 

V kozmetickom svete sa objavuje označenie 3FREE, 5FREE, 7FREE a tiež 10FREE. Toto označenie ukazuje na úroveň netoxicity v produktoch, ukazuje, koľko toxických zložiek v produkte nie je obsiahnuté.

Väčšina štandardných výrobkov v nechtovej kozmetike obsahuje viac, než 10 veľmi toxických zložiek, ktoré pri každodennom používaní absorbuje naša pleť, vlasy aj nechty (ide o zrohovateľnú  kožu s priestupnými  pórmi).

Medzi 3 najtoxickejšie  zložky v lakoch a gél lakoch na nechty patria Toluén, Formaldehyd a Dibutyl-ftalát čiže DBT.

Existujú štúdie, ktoré preukazujú ich negatívny vplyv na kožu, oči, dýchacie ústrojenstvo a tiež reprodukčný systém. Je dôležité si uvedomiť, ako často si nechty lakujeme a akú dlhú dobu už na svoje telo nechávame tieto látky pôsobiť.

1. TOLUENE - Toulén je chemické rozpúšťadlo obsiahnuté v dechte a má silný zápach, podobný riedidlám farieb. Vo väčších dávkach a dlhodobej  expozícii môže mať negatívny vedľajší vplyv na nervový systém, imunitný systém a pľúca.

2. FORMALDEHYDE - Formaldehyd je kľúčovou súčasťou balzamovacej tekutiny - tvrdého konzervačného činidla. Keď sme vystavení tejto chemickej látke, môžeme pociťovať pálivé oči, nepríjemný pocit v krku, môže nás postihnúť nevysvetliteľný kašeľ alebo aj alergia a astma.

3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT) - Látka, ktorá sa do bežných lakov na nechty pridáva pre vyšší lesk a mala by chrániť lak pred popraskaním. Môže v tele vyvolávať hormonálnu disbalanciu aj problémy s reprodukciou.

4. FORMALDEHYD RESIN - Formaldehydová živica je syntetický polymér používaný vo formovaných výrobkoch, spojoch a vo funkcii lepidla.

5. CAMPHOR - gáfor je zložka s ostrým zápachom, ktorý cítime v lakoch na nechty. Môže nám spôsobiť chronickú suchosť, krehkosť a zmenu farby nechtov. Gáfor je ďalšia chemikália, ktorá je používaná  v procese balzamovania. Je vysoko horľavá a toxická aj v malých dávkach.

6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP) - Triphenol fosfát (TPHP) sa používa v lakoch na nechty, aby bol produkt menej horľavý a zlepšila sa priľnavosť laku k nechtu. Bolo zistené, že nechty ho najlepšie absorbujú v štatisticky významných množstvách a je označovaný ako neurotoxín. Tato látka je známa tým, že narušuje systém dobrého fungovania riadiaceho systému hormónov v ľudskom tele. Každým dnom máme k dispozícii stále viac dôkazov o tom, že TPHP môže mať vplyv na reguláciu hormónov, metabolizmus, reprodukciu, ale aj na celkový vývoj.

7. XYLENE - Xylen, ďalší z najtoxickejších zložiek v nechtových produktoch má na telo veľmi rýchle účinky, medzi ktoré môžu patriť bolesti hlavy alebo tiež nevoľnosť. Xylen je aromatický uhľovodík používaný ako rozpúšťadlo v polygrafickom, gumárenskom, farebnom a kožiarskom priemysle. K toxicite dochádza pri nadmernej expozícii xylenu vdychovaním, požitím a kontaktom s očami alebo kožou. Môže rozpustiť prírodné ochranné oleje, ktoré máme na koži, kutikulách aj na nechtoch.

8. PARABENS - Parabény sú zastrešujúcim termínom pre niekoľko typov konzervačných látok najčastejšie používaných v kozmetickom priemysle . O škodlivosti aj toxicite parabénov sa vedú veľmi časté diskusie, pretože ich účinky sa zrejme prejavujú najsilnejšie. K najnebezpečnejším vedľajším účinkom parabénov patrí schopnosť napodobňovať hormón Estrogén, ktorý sa v našom tele prirodzene nachádza. Estrogén je hormón, ktorý poskytuje informácie bunkám v našom tele. Bunky používajú túto informáciu vo svojom vývoji a chovaní. Pokiaľ je impulz narušený napodobovačom parabénov, bunka sa môže vyvíjať nesprávne alebo sa chovať neprirodzene. Dlhodobé pôsobenie tejto látky môže spôsobovatť narušovanie normálnych telesných funkcií, vytvárať nerovnováhu a disbalanciu.

9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS - Živočíšne zložky nie sú v produktoch ENII 20-TOXICITY použité ani ako mikročastice červeného farbivového prachu a samozrejme táto línia nebola na zvieratách testovaný.

10. FRAGRANCES - Chemické vône nie sú v produktoch línie ENII 20-TOXICITY použité.

11. SULFATES - Sírany sú povrchovo aktívne látky, ktoré zvyšujú čistiace a antibakteriálne vlastnosti produktov. Môžu spôsobovať podráždenie pokožky s chronickým zásahom.

12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP) - DBP je zmäkčovadlo, veľmi častá prísada do lepidiel a tiež rozpúšťač éterických olejov. Existuje podozrenie, že DBP môže narušiť endokrinný a reprodukčný systém človeka rovnakým spôsobom, ako obávaný TPHP. Môže tiež dráždiť očné sliznice a horné cesty dýchacie. Patrí k toxínom reprotoxickým.

13. BISMUTH OXYCHLORIDE - Oxychlorid bizmutitý je prírodne sa vyskytujúci minerál používaný ako farbivo. Používa sa v lakoch na nechty hlavne kvôli lesku. Toxicita môže vznikať vo forme podráždenia kože.

14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT) - Methylisothiazolinon (MIT) je chemický konzervačný prostriedok podobný parabénom, ktorý sa pridáva do kozmetických produktov kvôli zvýšeniu doby trvácnosti. Môže spôsobiť podráždenie kože, očí a pľúc. 

15. HYDROCHIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ) - Hydrochinonmonomethylether (MEHQ) zabraňuje vytvrdzovaniu akrylových a čistiacich prostriedkov v gélovej báze a taktiež môže spôsobiť podráždenie kože.

16. PALM OIL DERIVATES - ENII 20-TOXICITY neobsahuje deriváty palmového oleja a ani nepodporuje jeho neférové získavanie.

17. ETHYL TOSYLAMIDE - Ethyl tosylamide je zmäkčovadlo a filmotvorné činidlo používané v lakoch na nechty. Pri tejto chemikálii sa skúma podozrenie na jej mikrobiálnu aktivitu.

18. GLUTEN - Lepok - ENII 20-TOXICITY neobsahuje žiadne mikročastice pšeničného derivátu.

19. LEAD - ENII 20-TOXICITY neobsahuje mikročastice olova.

20. MERCURY - ENII 20-TOXICITY neobsahuje zlúčeniny ortuti. Ortuť je vysoko toxická a pre svoju schopnosť ničenia či poškodzovania štruktúry bielkovín v bunkách. Toxicita je závislá na spôsobe, akým sa ortuť do organizmu dostáva, v prípade nechtovej kozmetiky difúziou zrohovateľnou pokožkou nechtu. Dimethylortuť má vysoké toxické účinky na nervovú sústavu pre svoju schopnosť prestupovať placentárnym a mozgovým tkanivom je nebezpečná najmä pre tehotné ženy.

 

 

VYŽIVUJTE SVOJE NECHTY

UNIKÁTNOU TECHNOLOGICKOU METÓDOU:

SKVAPALNENÝMI VÝŽIVNÝMI ZLOŽKAMI VO FORMULE

VYSOKO PROFESIONÁLNA LÍNIA

 

Predstavujeme Vám výnimočnú nutricitu profesionálnej línie  ENII LUX 20-TOXICITY:

  • KERATIN
  • SWEET ALMOND PROTEIN/SLADKÁ MANDĽA
  • VITAMIN A RETINOL
  • VITAMIN B5 CALCIUM
  • VITAMIN E

KERATÍN

Keratín je prírodným stavebným materiálom pre nechty - nechtovú platničku tvoria 3 keratínové vrstvy. Poškodenie, zoslabnutie, dehydratácia čiže vysušenie, lámavosť, žltnutie, slabnutie a nerast, to všetko nám na nechte mohlo spôsobiť nešetrné prepilovanie nechtu, dlhoročné pôsobenie materiálu s toxickými zložkami alebo používanie drastických chemických removerov a narušilo nám keratínové vrstvy.

Preto je treba keratín nechtom dodať, doplniť a nechať dlhodobo pôsobiť.

Keratín ako vláknitá bielkovina hydratuje, opatruje, posilňuje a hojí poškodenie nie len nechtovej platničky, ale tiež nechtového lôžka - Matrixu.

Samotný keratín sa vytvára v keratínocytoch - bunkách nechtového lôžka a slúži k obnove nechtu. Tieto bunky majú schopnosť pri dostatočnej výžive schopnosť rýchleho delenia, ale iba za okolností, kedy majú dostatok výživy vo forme vitamínov a minerálov. Pokiaľ ich máme nedostatok, kvalita našich nechtov sa veľmi zhoršuje.

SWEET ALMOND PROTEIN

Proteín zo sladkej mandle je tiež bielkovinovou zložkou, ktorá dodáva nechtu pevnosť a pomáha udržovať hydratáciu a zdravú farbu a regeneruje

VITAMIN A Retinol

Vitamín A je dôležitým vitamínom, ktorý nechty hlboko vyživuje a pôsobí proti ich vysušovaniu a lámavosťou.

VITAMIN B5

Vitamín B5 patrí do skupiny vitamínov B, ktoré sú dôležitou látkou pri tvorbe keratínu, stimuluje prirodzenú tvorbu keratínu nového.

VITAMIN E

Vitamín E má schopnosť regenerovať, vyživovať, posilňovať, podporovať prekrvenie nechtovej platničky a pôsobí proti neprirodzeným farebným škvrnám na nechtovej platničke.

 

Vynikajúce výsledky testovania nail art technologičiek a lektoriek ENII ACADEMY:

Dlhodobo vyživované nechty sa nelámu, neštiepia, zosilňujú, majú zdravú farbu, nežltnú je ošetrovaný matrix - nechtové lôžko, dostatok výživy a starostlivosť má vplyv aj na nechtovú kožtičku a okolie nechtovej platničky, správny a šetrný pracovný postup pri aplikácii aj odstraňovaní zaručuje krásne, zdravé a ošetrované nechty prirodzene rastú aj do dĺžok, ktoré sme skôr museli nadstavovať "umelým" spôsobom.

Unikátnym technologickým spôsobom skvapalnená výživa vložená do formúl profesionálnej nechtovej kozmetiky je ďalším krokom ku krásnej prirodzenosti, zdraví a tiež prírode.

111

GEL LAKOVÝ SYSTÉM krok za krokom:

Dokonalá príprava a pracovný postup je kľúčom k trvácnosti profesionálnej nechtovej starostlivosti.

PRÍPRAVA

1 Odstráňte prípadný nános starého materiálu a nechty vyčistite čističom, aby sa necht zbavil mastnoty a vlhkosti. Buničinový tampón namočte v čističovej tekutine a jemne zotrite nechtovú platničku. Uistite sa, že ste očistili celú plochu, najmä nechtové valy a oblasť kutikuly- nechtovej kožtičky.

2 Potom použite veľmi jemný pilník (najlepšie buffer) na prírodné nechty k jemnému zdrsneniu nechtu, opäť sa uistite, že ste jemne zdrsnili aj oblasť nechtových valov a kutikuly.

Línia má avšak tak silnú priľnavosť, že vo veľa prípadoch umožňuje naniesť materiál aj bez zdrsnenia nechtu. Nie je teda potreba necht akokoľvek narušovať.

3 K odstráneniu prachu po zdrsňovaní nechtu použite nový buničinový tampón ľahko namočený v čističi. Vyhnite sa dotyku povrchu nechta prstom, aby nebola prenesená mastnota, kvôli ktorej by neskôr materiál nepriľnul.

BÁZA + FARBA + TOP

20-TOXLuxGelLacSystem_image1 (1)

1 Začnite s ľavou rukou a aplikujte jednu tenkú vrstvu Lux Base Gélu (pre pokročilé nechtové dizajnérky: vynikajúcou metódou je metóda techniky "vejárovitého vtláčania bázy" do nechtovej platničky, ktorú sa môžete detailne naučiť v našich kurzoch alebo videách našich nechtových technologičiek.)

2 Aplikujte 4 prsty naraz a polymerizujte v profesionálnej UV/LED lampe 30sekúnd.Plocha po polymerizácii bude mať výpotkovú vrstvu, ktorej sa nedotýkajte.

3 Pokračujte v aplikácii palca a následne polymerizujte 30sekúnd. Dajte pozor na priamu polohu palca pri vytvrdzovaní.

4 Akonáhle budete hotoví so všetkými prstami, môžete pokračovať v ďalšom kroku.

5 Do nezotretého výpotku začnete nanášať v tenkej vrstve Lux Gel Lac. Pokračujte aj druhou vrstvou, pokiaľ je treba. Polymerizujte 30sekúnd v UV/LED lampe. Výpotok opäť nestierajte a nedotýkajte sa ho.

6 Na druhú vrstvu farby naneste po polymerizácii do výpotku ukončovací gel Lux Gel Top opäť v tenkej vrstve. Nechajte vytvrdiť 60sekúnd.

7 Po vytvrdení ukončovacieho gélu zotrite buničinovým tampónom namočeným v čističi výpotok na všetkých nechtoch. Nezabúdajte dôkladne vyčistiť aj nechtové valy a oblasti pri kožtičke. Výsledkom je vysoký diamantový lesk, ktorý sa behom nasledujúcich dní ešte vyvíjajú.

8 Pokračujte pravou rukou rovnakými krokmi.

9 Nakoniec kvapneme kvapku ošetrujúceho olejíčka a jemnými pohybmi vmasírujeme do kožtičiek nielen v oblasti nechtového Matrixu, ale aj v oblasti nechtových valov.

ODSTRÁNENIE

1 Odbrúste alebo odpilujte vrchnú vrstvu materiálu (Top má ochrannú schopnosť, teda sa veľmi zložito odstraňuje, je nutné ich odbrúsiť)

2 Potom každý necht zabaľte do remover fólií namočených v removeri (Hybrid Remover 97% obsahuje veľmi ošetrujúci ricínový olej s anti-aging účinkami).

3 Uistite sa, že tampónik vo fólii pokryl celý povrch nechtu a kontakt je pevný.

4 Fólie k nechtom starostlivo pritlačte a zvláštnu pozornosť venujte nechtovým valom.

5 Aplikujte na všetky nechty a nechajte pôsobiť minimálne 10 min. Doba odstránenia môže trvať pri správnom postupe práce jen 10min, ale záleží na veľa faktoroch: použitie priľnavača alebo dehydratora, hrúbka jednotlivých vrstiev, miera narušenia vrchnej vrstvy a ďalšie.

6 Na nechtoch začneme pociťovať jemné teplo.

7 Odstráňte fólii a použite pomarančové drievko k odstráneniu materiálu, ktorý sa zdvihol od nechtu.

8 Pokiaľ je odstránenie ťažko, zabaľte znovu nechty do fólie na ďalších 5min. Je možné, že necht nemal dostatočné teplo alebo je tenký a zničený a priľnavosť materiálu bola teda silnejšia.

9 Po odstránení materiálu môžete ešte necht jemne prepilovať bufferom a zotrieť buničinovým tampónom namočeným v removeri.

10 Pokiaľ nepostupujeme ďalej, teda aplikáciou ďalšieho gél lakového systému (pred ktorým by bolo nutné necht odmastiť čističom), pokračujeme aplikáciou olejíčku alebo výživného séra na kutikuly a nechtové plochy s masážou.

odstranění  odstranění2

 

TIPY

1 Dokonalou prípravou pred gél lakovým systémom je starostlivosť systémom ruská manikúra, ktorá nám "zdvihne" na 30min kožtičku a my sa s farbou dostaneme vizuálne "pod" ňu.

2 Základom úspechu je tiež umenie naozaj správneho lakovania. Necht lakujeme štetčekom v tenkej vrstve v troch ťahoch so záverečným fixovaním voľného okraja nechtu, oblasť u kožtičky môžeme presne dotiahnuť mikro štetčekom - detailerom.

3 Ak Vám z akéhokoľvek dôvodu gel lak nedrží (napr. veľmi sa mastiaci necht), odporúčame použitie podporných tekutín Nail Prep k dôkladnému odmasteniu a dehydrovaniu nechtu a Super Stick ako perfektného priľnávača.

4 Pokiaľ si kúpime čistič aj domov, tak preleštením nechtov zaručíme diamantový lesk trvajúci týždne.

5 Pred aplikáciou gél lakového systému je vysoko profesionálne prípadne lámavé, štiepiace, zažltnuté alebo prepilované a zničené nechty ošetriť a vyživiť. K tomuto účelu sme vytvorili CARE Concept, kde určite nájdete ten správny prípravok. Toto vyživovanie môže trvať aj niekoľko týždňov, ale výsledok zdravých nechtov neskôr pred aplikáciou netoxických špičkových rad naozaj stojí za to.

20-TOXLuxGelLacSystem_image2 (1)

 

BEZPEČNOSTNÉ INFORMÁCIE

1 Tento produkt nie je vhodný pre deti. Udržujte mimo dosah detí.

2 Vyhnite sa kontaktu s pokožkou. Produkt by nemal byť aplikovaný mimo necht, na okolitú kožtičku. Pokiaľ sa tak stane, umyte pred vytvrdením vodou a mydlom. Pokiaľ by došlo k podráždeniu pokožky, prestaňte produkt používať a navštívte lekára.

3 Vyhnite sa kontaktu s očami. Pokiaľ sa tak stane, vymyte niekoľkominútovým prúdom vody a keď je oko podráždené, navštívte lekára.

4 Nepoužívajte tento produkt, pokiaľ máte alergiu alebo ste už v minulosti zaznamenali alergickú alebo inú neštandardnú reakciu na laky na nechty.

5 Profesionáli, použite pri aplikácii vždy dezinfekciu a gumové rukavice.

6 Odporúčané skladovanie: udržujte pevne uzavreté, v chladnejšej teplote, bez priameho slnečného svetla, pozor tiež na priamy kontakt s UV alebo LED žiarivkami nielen v lampe a slnečný svit, ktorý materiál môžu tiež mierne vytvrdzovať a potom sa znižuje jeho funkčnosť.

 

LUX GEL LAC PONÚKAME V TÝCHTO FARBÁCH

1 2 3 4 5 6 7

8 9 10 11 12 13 14

15 16 18 20 21 22 23

24 25 26 27 28 29 30

31 32 33 34 35 36 37

38 39 40  4142 43 44 

45 46 47 48 49 50 51

5253 54 55 56 57 58 

5960 61 62 63

 

 

112

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky