💅Letná 20% zľava na všetko nezľavnené! Zadajte kód: SUMMER20 Akcia platí do 20.6.!

PROFESIONÁLNY STAVEBNÝ GÉL S VÝŽIVOU A BEZ TOXICITY

ENII NAILS pred nedávnom priniesla na trh úplne unikátny stavebný gél novej generácie. Povedzme si, že takých gélov je na trhu veľa. Áno je, ale Sculpter gél, je predsa len, niečím úplne výnimočný a u nás doteraz neprekonaný. Poďme si teda povedať, v čom je Sculpter taký iný.

Sculpter gel

Čo je Sculpter gél a v čom je iný?

Sculpter (v doslovnom preklade "sochár") je profesionálny stavebný gél. Má gumovú viskozitu a funkciu bázy a buildera s predĺžením. Môžete s ním teda spevniť prírodné nechty alebo umelo predĺžiť. Je to inovatívny a vysoko funkčný materiál budúcnosti nechtového dizajnu pre perfektné a prirodzené predĺženie nechtu s výživou a v 20FREE netoxicite. Po aplikácii má neuveriteľne ľahký a prirodzený pocit na nechtoch. Môžeme o ňom hovoriť ako o jednofázovom géle, pretože tvorí bázu aj stavbu a po vytvrdení 90 sekúnd v UV/LED lampe 48W a vyššie a po zotrení výpotku má stredný lesk. Pre dosiahnutie vysokého lesku je potreba aplikovať TOP. 

Sculpter gél je úplne výnimočný tým, že obsahuje unikátnu výživu, neobsahuje 20 najtoxickejších zložiek a tým nadväzuje na našu 20-tox Lux gél lakovú líniu. Ponúkame tak celý koncept k vytvoreniu dlhých a prirodzene vypadajúcich nechtov s gél lakovou kolekciou bez akéhokoľvek zaťaženia organizmu. Naopak, po pravidelnom používaní rastú nechty silnejšie a zdravšie.

Sculpter má hustejšiu gumovú konzistenciu a samonivelačné schopnosti. Veľmi dobre sa s ním pracuje. Pri troche zručnosti je to rýchla, čistá práca bez potreby pilovania. Po vytvrdení sa jedná o tvrdý materiál, avšak s neuveriteľne ľahkým a prirodzeným pocitom na nechtoch.

 

Ponúkame ho v 7 odtieňoch - Glassy, Cream, Baby pink, Bubblegum, Old rose, Peach a Make-up.

sculpter-clear sculpter-white sculpter-babypink scupter-bublegum sculpter-oldrose sculpter-peach sculpter-makeup

a 2 druhy balenia - kelímok 5 a 30 ml

Sculpter gel

 

 

 • trvácnosť: 28+ dní
 • viskozita: gumová, ale mierne hustejšia 
 • funkcie: builder aj báza, jednofázový (pri použití TOPu dosiahneme vyššieho lesku), prirodzené predĺženie nechtu, manikúra aj pedikúra
 • lesk: stredný
 • samonivelácia: silná
 • tvrdosť po vytvrdení: silná
 • čas vytvrdenia v UV/LED lampe (48W a viac): 90 sekúnd
 • aplikácia: na nechtové šablóny alebo tipy a prírodné nechty
 • výpotok: áno
 • odstránenie: pilovanie, zbrúsenie
 • INCI: Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, Hema, Silica, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphate, BHT, Titanum Dioxide, Retinol, Hyrdolyzed Keratin
 • farby: Glassy, Cream, Baby Pink, Bubblegum, Oldrose, Peach a Make-up
 • neštandardné faktory: oslabený necht, lámavý, suchý, hormonálna disbalancia...
 • balenie: kelímok 5 ml, 30 ml 

 

VYHNITE SA TOXICKÝM LÁTKAM

V KONCEPTE ENII 20-TOXICITY NECHTOVEJ STAROSTLIVOSTI

Zbožňujeme krásne upravené nechty, vlasy a make-up, ale zároveň chceme žiť zdravým životným štýlom a hľadáme cesty ako minimalizovať množstvo toxínov a škodlivých látok vo všetkom, s čím náš organizmus prichádza do kontaktu a čo naňho pôsobí. 

V kozmetickom svete sa objavuje označenie 3FREE, 5FREE, 7FREE a tiež 10FREE. Tieto označenia ukazujú na úroveň netoxicity v produktoch, ukazujú, koľko toxických zložiek v produkte nie je obsiahnutých.

Väčšina štandardných výrobkov v nechtovej kozmetike obsahuje viac, než 10 veľmi toxických zložiek, ktoré pri každodennom používaní absorbuje naša pleť, vlasy aj nechty (ide o zrohovateľnú kožu s prestupujúcimi pórmi).

Medzi 3 najtoxickejšie zložky v lakoch a gél lakoch na nechty patrí Toluen, Formaldehyd a Dibutyl-ftalát čiže DBT.

Existujú štúdie, ktoré preukazujú ich negatívny vplyv na kožu, oči, dýchacie ústrojenstvo a tiež reprodukčný systém. Je dôležité si uvedomiť ako často si nechty lakujeme a akú dlhú dobu už na svoje telo nechávame tieto látky pôsobiť.

1. TOLUENE - Toluén je chemické rozpúšťadlo obsiahnuté v dechte a má silný zápach, podobný riedidlám farieb. Vo väčších dávkach a dlhodobej expozícii môže mať negatívny vedľajší vplyv na nervový systém, imunitný systém a pľúca.

2. FORMALDEHYDE - Formaldehyd je kľúčovou súčasťou balzamovacej tekutiny - tvrdého konzervačného činidla. Keď sme vystavení tejto chemickej látke, môžeme pociťovať pálive oči, nepríjemný pocit v krku, môže nás postihnúť nevysvetliteľný kašeľ alebo aj alergia a astma.

3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT) - Látka, ktorá sa do bežných lakov na nechty pridáva pre vyšší lesk a mala by chrániť lak pred popraskaním. Môže v tele vyvolávať hormonálnu disbalanciu aj problémy s reprodukciou.

4. FORMALDEHYD RESIN - Formaldehydová živica je syntetický polymér používaní vo formovaných výrobkoch, spojoch a vo funkcii lepidla.

5. CAMPHOR - Gáfor je zložka s ostrým zápachom, ktorý cítime v lakoch na nechty. Môže nám spôsobiť chronickú suchosť, krehkosť a zmenu farby nechtov. Gáfor je ďalšia chemikália, ktorá je používaná v procese balzamovania. Je vysoko horľavá a toxická aj v malých dávkach.

6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP) - Triphenol fosfát (TPHP) sa používa v lakoch na nechty, aby bol produkt menej horľavý a zlepšila sa priľnavosť laku k nechtu. Bolo zistené, že nechty ho najskôr absorbujú v štatisticky významných množstvách a je označovaný ako neurotoxín. Tato látka je známa tým, že narušuje systém dobrého fungovania riadiaceho systému hormónov v ľudskom tele. Každým dňom máme k dispozícii stále viac dôkazov o tom, že TPHP môže mať vplyv na reguláciu hormónov, metabolizmus, reprodukciu, ale aj na celkový vývoj.

7. XYLENE - Xylen, ďalší z najtoxickejších zložiek v nechtových produktoch má na telo veľmi rýchle účinky, medzi ktoré môžu patriť bolesti hlavy alebo tiež nevoľnosť. Xylen je aromatický uhľovodík používaný ako rozpúšťadlo v polygrafickom, gumárenskom, farebnom a kožiarskom priemysle. K toxicite dochádza pri nadmernej expozícii xylenu vdychovaním, požitím a kontaktom s očami alebo kožou. Môže rozpustiť prírodné ochranné oleje, ktoré máme na koži, kutikulách a na nechtoch.

8. PARABENS - Parabény sú zastrešujúcim termínom pre niekoľko typov konzervačných látok najčastejšie používaných v kozmetickom priemysle . O škodlivosti aj toxicite parabénov sa vedú veľmi časté diskusie, pretože ich účinky sa zrejme prejavujú najsilnejšie. K najnebezpečnejším vedľajším účinkom parabénov patrí schopnosť napodobňovať hormón Estrogén, ktorý sa v našom tele prirodzene nachádza. Estrogén je hormón, ktorý poskytuje informácie bunkám v našom tele. Bunky používajú túto informáciu vo svojom vývoji a chovaní. Pokiaľ je impulz narušený napodobňovačom parabénov, bunka sa môže vyvíjať nesprávne alebo sa chovať neprirodzene. Dlhodobé pôsobenie tejto látky môže spôsobovať narušovanie normálnych telesných funkcií, vytvárať nerovnováhu a disbalanciu.

9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS - Živočíšne zložky nie sú v produktoch ENII 20-TOXICITY použité ani ako mikročastice červeného farbivového prachu a samozrejme táto línia nebola na zvieratách testovaná.

10. FRAGRANCES - Chemické vône nie sú v produktoch línie ENII 20-TOXICITY použité.

11. SULFATES - Sírany sú povrchové aktívne látky, ktoré zvyšujú čistiace a antibakteriálne vlastnosti produktov. Môžu spôsobovať podráždenie pokožky s chronickým zásahom.

12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP) - DBP je zmäkčovadlo, veľmi častá prísada do lepidiel a tiež rozpúšťač éterických olejov. Existujú podozrenia, že DBP môže narušiť endokrinný a reprodukčný systém človeka rovnakým spôsobom, ako obávaný TPHP. Môže tiež dráždiť očné sliznice a horné cesty dýchacie. Patrí k toxínom reprotoxickým.

13. BISMUTH OXYCHLORIDE - Oxychlorid bizmutitý je prírodne sa vyskytujúci minerál používaný ako farbivo. Používa sa v lakoch na nechty hlavne kvôli lesku. Toxicita môže vznikať vo forme podráždenia kože.

14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT) - Methylisothiazolinon (MIT) je chemický konzervačný prostriedok podobný parabénom, ktorý sa pridáva do kozmetických produktov kvôli zvýšeniu doby trvanlivosti. Môže spôsobiť podráždenie kože, očí a pľúc.

15. HYDROCHIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ) - Hydrochinonmonomethylether (MEHQ) zabraňuje vytvrdzovaniu akrylových a čistiacich prostriedkov v gélovej báze a tiež môže spôsobiť podráždenie kože.

16. PALM OIL DERIVATES - ENII 20-TOXICITY neobsahuje deriváty palmového oleja a ani nepodporuje jeho neférové získavanie.

17. ETHYL TOSYLAMIDE - Ethyl tosylamide je zmäkčovadlo a filmotvorné činidlo používané v lakoch na nechty. U tejto chemikálie sa skúma podozrenie na jej mikrobiálnu aktivitu.

18. GLUTEN - Lepok - ENII 20-TOXICITY neobsahuje žiadne mikročastice pšeničného derivátu.

19. LEAD - ENII 20-TOXICITY neobsahuje mikročastice olova.

20. MERCURY - ENII 20-TOXICITY neobsahuje zlúčeniny ortuti. Ortuť je vysoko toxická pre svoju schopnosť ničenia či poškodzovania štruktúry bielkovín v bunkách. Toxicita je závislá na spôsobe, akým sa ortuť do organizmu dostáva, v prípade nechtovej kozmetiky difúziou zrohovateľnou pokožkou nechtu. Dimethylortuť má vysoko toxické účinky na nervovú sústavu a pre svoju schopnosť prestupovať placentárnym a mozgovým tkanivom je nebezpečná hlavne pre tehotné ženy.

 

VYŽIVUJTE SVOJE NECHTY

UNIKÁTNOU TECHNOLOGICKOU METÓDOU:

SKVAPALNENÝMI VÝŽIVNÝMI ZLOŽKAMI VO FORMULE

VYSOKO PROFESIONÁLNA LÍNIA

 

Predstavujeme Vám výnimočnú nutricitu profesionálnej línie  ENII LUX 20-TOXICITY a SCULPTER gélu:

 • KERATÍN
 • SWEET ALMOND PROTEIN/SLADKÁ MANDĽA
 • VITAMÍN A RETINOL
 • VITAMÍN B2 CALCIUM
 • VITAMÍN E
KERATÍN

Keratín je prírodným stavebným materiálom pre nechty - nechtovú platničku tvoria 3 keratínové vrstvy. Poškodenie, zoslabnutie, dehydratácia čiže vysúšanie, lámavosť, žltnutie, slabnutie a nerast, to všetko nám na nechte mohlo spôsobiť nešetrné prepilovanie nechtu, dlhoročné pôsobenie materiálov s toxickými zložkami alebo používanie drastických chemických removerov a narušilo nám keratínové vrstvy.

Preto je treba keratín nechtom dodať, doplniť a nechať dlhodobo pôsobiť.

Keratín ako vláknitá bielkovina hydratuje, ošetruje, posilňuje a hojí poškodenie nielen nechtovej platničky, ale tiež nechtového lôžka - Matrixu.

Samotný keratín sa vytvára v keratínocytoch - bunkách nechtového lôžka a slúži k obnove nechtu. Tieto bunky majú schopnosť pri dostatočnej výžive schopnosť rýchleho delenia, ale iba za okolnosti, keď majú dostatok výživy vo forme vitamínov a minerálov. Pokiaľ ich máme nedostatok, kvalita našich nechtov sa veľmi zhoršuje.

SWEET ALMOND PROTEÍN

Proteín zo sladkej mandle je tiež bielkovinovou zložkou, ktorá dodáva nechtu pevnosť a pomáha udržiavať hydratáciu a zdravú farbu a regeneruje

VITAMÍN A Retinol

Vitamín A je dôležitým vitamínom, ktorý nechty hlboko vyživuje a pôsobí proti ich vysušovaniu a lámavosti.

VITAMÍN B2

Vitamín B2 patrí do skupiny vitamínov B, ktoré sú dôležitou látkou pri tvorbe keratínu, stimuluje prirodzenú tvorbu keratínu nového.

VITAMÍN E

Vitamín E má schopnosť regenerovať, vyživovať, posilňovať, podporovať prekrvenie nechtovej platničky a pôsobí proti neprirodzeným farebným škvrnám na nechtovej platničke.

Sculpter gel

POSTUP APLIKÁCIE stavebného gélu:

Postup aplikácie je veľmi jednoduchý. Je však treba si predtým uvedomiť niekoľko dôležitých faktorov. Pred samotnou aplikáciou prevedieme diagnostiku nechtu. Väčšina žien nemá nechty úplne v poriadku a preto je potreba zhodnotiť v akom sú stave a podľa toho zvoliť postup. 

Keď sú nechty zdravé, nepoškodené, použijeme nasledujúci postup:

 1. nechty a ruky vydezinfikujeme (hybrid sanitiser) - pred každou úpravou nechtov, ruky a nechty postriekame dezinfekciou a otrieme.
 2. prevedieme klasickú úpravu nechtu (úprava kožtičky, zdrsnenie nechtovej platničky) - použijeme pusher čiže zatlačovač nechtovej kožtičky a z nechtového lôžka sa pokúsime odstrániť čo najviac kožtičky, prebytočnú kožtičku odstrihneme nožnicami. Môžeme tiež použiť brúsku a nástavce k tomu určené. Zdrsníme nechtovú platničku veľmi jemným pilníkom alebo najlepšie bufferom (penový pilník pre zmatnenie nechtu - je šetrnejší než pilník)
 3. Sculpter môžeme aplikovať na prírodné nechty, šablóny aj tipy - podľa voľby si necht pripravíme - Sculpter je vhodný na prírodné nechty slúžiace k spevneniu. Ak máme krátke nechty a túžime po dlhých je tento materiál ideálnou voľbou. Záleží ako ste zvyknutá alebo zručná, každopádne predĺženie nechtu je možno na tipy aj na šablóny.
 4. necht očistíme a odmastíme Cleanerom (Hybrid Cleaner), celú nechtovú platničku dôkladne očistíme, vrátane nechtových valov (to sú boky pozdĺž nechtu). Tým nechty očistíme, odmastíme a už sa nechtov nedotýkame. Dôležité! (Napr. prehrabnutie vlasov je tiež zle.)
 5. aplikujeme tenkú vrstvu Sculpter gélu ako bázu - na pripravený, očistený necht aplikujeme štetčekom tenkú vrstvu sculpteru ako bázu, vytvrdíme 30 sekúnd v UV/LED lampe 48W a vyššie
 6. na vytvrdenú bázu nanesieme štetčekom "guličku" gélu a zľahka rozotrieme cez celý necht. Väčšiu vrstvu sústredíme do stredu po celej dĺžke. Ľahko rozotrieme aj do boku. Môžeme použiť štetec detailer na doplnenie gélu po okolí nechtu. Práca s ním je ľahká, vďaka samonivelačným schopnostiam. Než dáme vytvrdiť do lampy necht na malú chvíľu otočíme o 180° a vďaka samonivelácii gél vytvorí dokonalý tvar, ktorý už nemusíte pilovať. 
 7. vytvrdíme v UV/LED lampe (48W a viac) po dobu 90 sekúnd, v UV lampe po dobu 2-4 minút
 8. po vytvrdení môžeme aplikovať farebný gél, gel lak, lux gel lac, alebo nechať v natural looku a iba aplikovať TOP. Ak ste dostatočne šikovné, že nie je potreba pilník, v tejto fáze, na výpotok môžeme naniesť farbu, alebo akúkoľvek inú ozdobu. Na  záver aplikujeme TOP. Sculpter má sám o sebe stredný lesk. Na pedikúru je teda dostačujúci, niekomu by mohol vystačiť aj na manikúru. Napriek tomu aplikáciou Topu odporúčame, čiže má aj ochranné účinky napr. pred poškrabaním. Nehľadiac na to, že lesk TOPu je nenahraditeľný. Samozrejme môžeme použiť aj matt pre matný efekt, ktorý teraz frčí. Nevylučuje sa aj kombinácie obidvoch. Ak je potreba predsa len pilovať, zotrite výpotok a necht podľa potreby upravte. Nezabudnite, že pred aplikáciou Topu je potrebné mať celý necht zmatnený. 
 9. Ak nepoužijeme bezvýpotkový TOP, tak na záver zotrieme výpotok
 10. Máme hotovo! Na úplný koniec ošetríme kožtičku olejčekom, vmasírujeme. Ak chceme byť úplne dokonalé použijeme ošetrujúci krém na ruky a prevedieme ľahkú masáž.

Ak nechty disponujú niektorým z neštandardných faktorov, napríklad  keď je necht slabý, poškodený, lámavý, suchý alebo naopak veľmi sa mastiaci, odporúčame nasledujúci postup. Je totožný ako u zdravých nechtov, len je pridaný bod 5. a bod 6.

 1. nechty a ruky vydenzifikujem (hybrid sanitiser)
 2. prevedieme klasickú úpravu nechtu (úprava kožtičky, zdrsnenie nechtovej platničky)
 3. môžeme aplikovať na prírodné nechty, šablóny a tipy - podľa voľby si necht pripravíme
 4. necht očistíme Cleanerom (Hybrid Cleaner), dôkladne, vrátane nechtových valov
 5. pre zaistenie dobrej priľnavosti použijeme NAIL PREP (dehydrátor) a SUPER STICK (prilnávač) - Nail prep slúži ako dehydrátor a dokonalý odmasťovač, teda na otrený necht cleanerom ešte nanesieme nail prep, potom priľnávač. Odporúčame Super stick, ktorý obsahuje veľmi malé množstvo kyselín a dokonale prilne. Pre predstavu - slúži ako obojstranne lepiaca páska. Necháme krátko zaschnúť na vzduchu, vytvorí lepkavý povrch a pokračujeme.
 6. nanesieme tenkú vrstvu LUX GEL BASE a vytvrdíme 30-60 sekúnd v UV/LED lampe - Lux gél base je báza, ktorá je veľmi kompatibilná s gélom Sculpter, má naviac výživu a vitamíny. Podporí priľnavosť materiálu na poškodených nechtoch a naviac vyživuje.
 7. aplikujeme tenkú vrstvu Sculpter gélu ako podklad pod stavbu, vytvrdíme 30 sekúnd
 8. na vytvrdenú bázu nanesieme štetčekom "guličku" gélu a zľahka rozotrieme cez celý necht. Práca s ním je ľahká, vďaka samonivelačným schopnostiam.
 9. vytvrdíme v UV/LED lampe (48W a viac) po dobu 90 sekúnd, v UV lampe po dobu 2-4 minút
 10. po vytvrdení môžeme aplikovať farebný gél, gel lak, lux gel lac, alebo nechať v natural looku a iba aplikovať TOP. 
 11. na záver zotrieme výpotok 
 12. Máme hotovo! Na úplný koniec ošetríme kožtičku olejčekom, vmasírujeme. Ak chceme byť úplne dokonalé použijeme ošetrujúci krém na ruky a prevedieme ľahkú masáž.

NAŠE TIPY:

 • Ak pri použití všetkých prípravkoch necht dobre drží, skúste v nasledujúcej modelácii postupne vypúšťať najprv Super stick, potom Nail Prep. Čím menej nechty zaťažujeme, tým lepšie. 
 • Lux gel base aj samotný Sculpter má v sebe aj vitamíny a výživu. Použitím priamo na necht sú nechty vyživované a vyliečené. 
 • Pri stavbe nechtu, po rozotrení gélu, necht na chvíľu otočíme. Gél sa krásne dostane kam má, zacelí sa nerovnosťou a sám sa krásne vytvaruje. Potom okamžite vytvrdíme. Pri troške zručnosti nie je treba pilovať. Dá sa prirovnať Rubber systému, čiže modelácia bez pilovania.

VYZKÚŠAJTE 3D SCULPT ŠTETEC

gel-3d-sculpt-2 gel-3d-sculpt-4

ODSTRÁNENIE modelácie:

Gél nie je úplne rozpustný, teda je nutné ho odpilovať. 

TIP: Ak použijeme Hybrid remover a remover fólie po dobu aspoň 20 minút, gél krásne zmäkne a pilovanie je jednoduchšie a šetrnejšie. Ak máme gél na prírodných nechtoch, bez použitia prídavných látok (napr. superstick) je možné odstránenie aj bez pilovania. Je však nutné odbrúsiť vrchnú vrstvu (TOP). Všetko avšak záleží na použitých materiáloch a sile vrstvy gélu. 

    baby pink  oldrose  peach matt

 

Veríme, že si stavebný gél SCULPTER zamilujete rovnako, ako my.

111

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky