💅Letná 20% zľava na všetko nezľavnené! Zadajte kód: SUMMER20 Akcia platí do 20.6.!

40 NOVÝCH FARIEB GEL LAC CERAMIC

Pred nedávnom Vám ENII NAILS priniesla úplne nový, unikátny koncept CERAMIC, ktorý okrem iného ponúka výnimočnú netoxickú a antialergickú radu gél lakov. O jeho vlastnostiach sme Vás síce už informovali, ale opakovanie je matka múdrosti a preto si tie najdôležitejšie body opäť vypichneme. Sú 3 - NETOXICITA, MINERÁLY, NO HEMA.

 

NETOXICITA

Gél lak Ceramic neobsahuje 22 najtoxickejších látok, ktoré sa bežne v nechtovej kozmetike môžu vyskytovať. Vzhľadom k stále sa vyvíjajúcej technológii môžeme ponúkať nové a moderné praktiky v zdobení nechtov bez viac a viac škodlivých zložiek. Po rade 20-TOX aj koncept CERAMIC neobsahuje 22 najtoxickejších látok, ktoré môžu nepriaznivo pôsobiť na ľudský organizmus. Niektoré z týchto toxínov sú jednak známymi karcinogénmi, ale tiež môžu byť zodpovedné za nevysvetliteľné bolesti hlavy, očí, alergie, plesne, infekcie, poruchy endokrinných systémov, reprodukčného systému, poruchy hormonálnej rovnováhy, suchosť a zafarbenosť nechtov, spomalený rast nechtov, podráždenie kože alebo dýchacieho ústrojenstva a mnoho ďalšieho. 

Bez názvu-1_3

Koncept CERAMIC neobsahuje:

 1. TOLUENE/TOLUEN
 2. FORMALDEHYDE/FORMALDEHYD
 3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT)/DIBENZOTHIOFEN
 4. FORMALDEHYD RESIN/FORMALDEHYDOVÁ ŽIVICA
 5. CAMPHOR/GÁFOR
 6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP)/TRIFENYL FOSFÁT
 7. XYLENE/XYLEN
 8. PARABENS/PARABÉNY
 9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS/ZVIERACIE ZLOŽKY
 10. FRAGRANCES/CHEMICAL FRAGRANCES
 11. SULFATES/SULFÁTY
 12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP)/
 13. BISMUTH OXYCHLORIDE/OXYCHLORID BISMUTÝ
 14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT)
 15. HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER/ (MEHQ)/HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ)
 16. PALM OIL DERIVATES/DERIVÁTY PALMOVÉHO OLEJA
 17. ETHYL TOSYLAMIDE/ETHYL TOSYLAMID
 18. GLUTEN/LEPEČNÝ DERIVÁT
 19. LEAD/OLOVO
 20. MERCURY/ORTUŤ
 21. AROMATIC HYDROCARBONS/AROMATICKÉ HYDROCARBÓNY
 22. PETROCHEMICAL SOLVENTS/PETROCHEMICKÉ ROZPÚŠŤADLÁ

Viac o týchto látkach a ich nepriaznivých vplyvoch na náš organizmus sa dočítate tu.

 

MINERÁLY

Nová gél laková rada má unikátne zloženie, ktoré mimo iného obsahuje aj veľmi širokú skupinu horninotvorných minerálov patriacich medzi hlinitokremičitany. A v kozmetickom priemysle sú známe pod názvom MICA, čiže sľudaJe to úplne stabilná látka, nemenná v akomkoľvek prostredí, neprestupuje pokožkou, nedráždi ju a nie sú na ňu alergie. Používa sa predovšetkým v dekoratívnej kozmetike, kde produktom dodáva lesk a ligot.

Majú dokonalú bazálnu štiepnosť. Tento typický znak je daný ich vrstevnatou kryštálovou štruktúrou (prejavuje sa perleťovým leskom na štiepnych plochách). Tenké priehľadné či priesvitné lupene dosahujú aj značné rozmery.

slída MICA

 

NO HEMA

Gél laky všeobecne sa skladajú z akrylových monomérov a oligomérov, ktoré sa spájajú, keď sú umiestnené pod UV svetlom. Tento proces sa nazýva vytvrdzovanie. A jedným z najpoužívanejších monomérov je HEMA čiže 2-Hydroxyethylmethakrylát. Je tomu tak od prvopočiatku, keď gél laky zbadali svetlo sveta, lebo práve tento monomér pomáha zlepšovať priľnavosť a viskozitu gél lakov.

Bohužiaľ práve HEMA môže spôsobiť nežiadúcu kožnú reakciu, lebo patria k veľkým alergénom. Pri styku s pokožkou sa alergickým jedincom môžu objaviť pľuzgieriky, začervenia kože, svrbenie, popraskanie a odlupovanie kože.

Používanie HEMA je v kozmetickom priemysle zakázaná vo výrobkoch, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou. Je povolený iba v nechtovej kozmetike a od 1.10.2021 je Európskou Úniou vydané nariadenie, že produkty s obsahom HEMA musí byť riadne označené a sú určené len pre profesionálne použitie.

Už teraz sa však špekuluje, že HEMA bude v budúcnosti úplne zakázaná. Preto sa svetové laboratória zamerajú na vývoj nechtovej kozmetiky bez tohto problémového monoméru a prvé krôčiky už sú tu.

stažený soubor_1

40 NOVÝCH FARIEB

gel lac ceramic nové barvy

K stávajúcim 70tim farbám pribudlo ďalších 40 a môžeme tak uzavrieť kompletnú škálu 110tich farieb, starostlivo vyberaných podľa najnovších trendov inšpirovaných bestsellermi najslávnejších svetových značiek.

V tejto kolekcii nájdete široký výber temných a veľmi elegantných fialových 93 Magnolia, 95 Rumba, 97 Depressed, 98 Dark Dalia a 99 Phantom, vzácnymi kameňmi inšpirovaných zelených 102 Pacific Opal, 107 Amazonite, 108 Nephrite, 110 Aventurine a tiež 4 variácie na slávnu farbu značky Chanel Rouge Noir, čiže čiernočervená 87 Vibes, 88 Black Cherry, 89 Woodstock a 90 Dramatic. V kolekcii červených sme chceli rozvinúť decentnú červenú škálu s mierne zapudrovanými 71 Soulmate, 72 Mango a 73 Femme Fatale. V ružových sme sa inšpirovali pestrými farbami a divokosťou amerických miest 79 Panama, 80 Rio, 78 Miami alebo 77 Florida. Divokú letnú kartu vsádzame na farbu 76 Hypnotic, kde veríme, že jej žiarivosť zhypnotizuje aj Vás. Od čísla 82 Escape Vám chceme priniesť niekoľko zemitých červených 83 Terra Rosa, 84 Daydream, 85 Energy, 86 Queen, ktoré sú vhodné aj pre decentné dámy, ktoré si na červenou doteraz netrúfli. Vizuálne krehkými, ale napriek tomu veľmi zaujímavými farbami sú 101 New Dawn, 103 Mint a 106 Aura.

Dovoľte nám, aby sme  Vám predstavili 4 nové kolekcie a pevne veríme, že si nové farby zamilujete rovnako ako my.

Gel-Lac-Ceramic-71-Soulmate Gel-Lac-Ceramic-72-Mango Gel-Lac-Ceramic-73-Femme-Fatale Gel-Lac-Ceramic-74-Jasper Gel-Lac-Ceramic-75-Desire Gel-Lac-Ceramic-76-Hypnotic Gel-Lac-Ceramic-77-Florida Gel-Lac-Ceramic-78-Miami Gel-Lac-Ceramic-79-Panama Gel-Lac-Ceramic-80-Rio

Gel-Lac-Ceramic-81-Butterfly Gel-Lac-Ceramic-82-Escape Gel-Lac-Ceramic-83-Terra-Rosa Gel-Lac-Ceramic-84-Daydream Gel-Lac-Ceramic-85-Energy Gel-Lac-Ceramic-86-Queen Gel-Lac-Ceramic-87-Vibes Gel-Lac-Ceramic-88-Black-Cherry Gel-Lac-Ceramic-89-Woodstock Gel-Lac-Ceramic-90-Dramatic

Gel-Lac-Ceramic-91-Riviera Gel-Lac-Ceramic-92-Camelia Gel-Lac-Ceramic-93-Magnolia Gel-Lac-Ceramic-94-Rhythm Gel-Lac-Ceramic-95-Rumba Gel-Lac-Ceramic-96-Amethyst Gel-Lac-Ceramic-97-Depressed Gel-Lac-Ceramic-98-Dark-Dalia Gel-Lac-Ceramic-99-Phantom Gel-Lac-Ceramic-100-Plum

Gel-Lac-Ceramic-101-New-Dawn Gel-Lac-Ceramic-102-Pacific-Opal Gel-Lac-Ceramic-103-Mint Gel-Lac-Ceramic-104-Whisper Gel-Lac-Ceramic-105-Army Gel-Lac-Ceramic-106-Aura Gel-Lac-Ceramic-107-Amazonite Gel-Lac-Ceramic-108-Nephrite Gel-Lac-Ceramic-109-Harmony Gel-Lac-Ceramic-110-Aveturine

 

GEL LAC CERAMIC 

Profesionálny gel lak v krémovej viskozite, s vysokým leskom a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicite, minerálmi a NO HEMA

durabilita: 21+ dní  viskozita: stredná gélová konzistencia lesk: vysoký / stredný aj bez topu pigmentácia: stredne vysoká  samonivelácia: stredne silná  pevnosť po vyschnutí: silná  doba vytvrdenia v UV/LED lampe: 60sec  postup: lovým removerom soak off/rozpustenie removerom: áno doba odstránenia: 12-15 min pri narušení vrchnej vrstvy brúsením alebo pilovaním farebnosť: farebná kolekcia basic a sezónne limitované kolekcie neštandardné faktory: slabý necht, lámavosť, suchosť, zafarbenie, hormonálna disbalancia… funkčný systém: CERAMIC Base Thick/CERAMIC Gummy Base + CERAMIC Gel lac + TOP (Dry Matt/Dry Top)

 

GEL LAKOVÝ SYSTÉM krok za krokom:

Dokonalá príprava a pracovný postup je kľúčom k trvácnosti profesionálnej nechtovej starostlivosti.

PRÍPRAVA:

 1. Odstráňte prípadný nános starého materiálu. Postarajte sa dôkladne o nechtovú kožtičku, nadnechtovú blanku a nechty vyčistite čističom, aby sa necht zbavil mastnoty a vlhkosti. Buničinový tampón ľahko namočte v čističovej tekutine a jemne zotrite nechtovú platničku. Uistite sa, že ste očistili celú plochu, najmä nechtové valy a oblasť kutikuly - nechtovej kožtičky.
 2. Potom použite veľmi jemný pilník na prírodné nechty k jemnému zdrsneniu (zmatneniu) nechtu, opäť sa uistite, že ste jemne zdrsnili aj oblasť nechtových valov a kutikuly 
 3. K odstráneniu prachu po zdrsňovaní nechtu použite nový buničinový tampón namočený v čističi. Vyhnite sa dotyku povrchu nechtu prstom, aby nebola prenesená mastnota, kvôli ktorej by následne materiál nepriľnul.

BÁZA + FARBA + TOP

 1. Začnite s ľavou rukou a aplikujte jednu vrstvu CERAMIC Base Thick alebo CERAMIC Gummy Base pri poškodených nechtoch a požiadavku na flexibilitu materiálu (pre pokročilé nechtové dizajnérky: vynikajúcou metódou je metóda techniky “vejárovitého vtláčania bázy“ do nechtovej platničky, ktorú sa môžete detailne naučiť v našich kurzoch alebo videách našich nechtových technologičiek.)
 2. Aplikujte 4 prsty naraz a polymerizujte v profesionálnej UV/LED lampe po dobu 60sec. Plocha po polymerizácii bude mať výpotkovú vrstvu, ktorej sa nedotýkajte.
 3. Pokračujte v aplikácii palca a následne polymerizujte 60sec. Dajte pozor na priamu polohu palca pri vytvrdzovaní.
 4. Akonáhle budete hotoví so všetkými prstami, môžete pokračovať v ďalšom kroku.
 5. Do nezotretého výpotku začnite nanášať prvú vrstvu CERAMIC Gel Lac. Polymerizujte 60 sekúnd. Pokračujte aj druhou vrstvou, pokiaľ je treba. Polymerizujte 60 sec. v UV/LED lampe. Výpotok opäť nestierajte a nedotýkajte sa ho.
 6. Na druhú vrstvu farby naneste po polymerizácii do výpotku ukončovací gél DRY Top alebo Dry Matt. Nechajte vytvrdiť 60 sec.
 7. Po vytvrdení ukončovacieho gélu máte hotovo. Dry Top ani Dry Matt nemá výpotok.
 8. Pokračujte pravou rukou rovnakými krokmi.
 9. Nakoniec kvapnite kvapku ošetrujúceho olejíčka a jemnými pohybmi vmasírujte do kožtičiek nie len v oblasti nechtového Matrixa, ale aj v oblasti nechtových valov.

gelové nehty gel lac ceramic 88 Black cherry vínová višňová

ODSTRANENIE

Šetrné odstránenie pomocou removera

 1. Odbrúste alebo odpilujte vrchnú vrstvu materiálu.
 2. Potom každý necht zabaľte do remover fólií namočených v removeri (Hybrid Remover).
 3. Uistite sa, že tampónik vo fólii pokryl celý povrch nechta a kontakt je pevný.
 4. Fólie k nechtom starostlivo pritlačte a zvláštnu pozornosť venujte nechtovým valom.
 5. Aplikujte na všetky nechty a nechajte pôsobiť minimálne 10-15 min. Doba odstránenia môže trvať pri správnom postupe práce aj len 10min, ale záleží na veľa faktoroch: použitie priľnávača alebo dehydrátora, hrúbka jednotlivých vrstiev, miera narušenia vrchnej vrstvy, poškodenia a suchosť nechtu a ďalšie.
 6. Na nechtoch začneme pociťovať jemné teplo.
 7. Odstráňte fóliu a použite pomarančové drievko k odstráneniu materiálu, ktorý sa zdvihol od nechtu.
 8. Pokiaľ je odstránenie ťažké, zabaľte znovu nechty do fólie na ďalších 5min. Je možné, že necht nemal dostatočné teplo alebo je tenký a zničený a priľnavosť materiálu bola teda silnejšia.
 9. Po odstránení materiálu môžete ešte necht jemne prepilovať bufferom a zotrieť buničinovým tampónom namočeným v removeri.
 10. Pokiaľ nepostupujeme ďalej, teda aplikáciou ďalšieho gél lakového systému (pred ktorým by bolo nutné necht odmastiť čističom), pokračujeme aplikáciou olejíčka alebo výživného séra na kutikuly a nechtové plochy s masážou.

Odstránenie pomocou brúsky

Zvolíme vhodný typ frézky a opatrne odbrúsime materiál. Tento spôsob odstránenia používame iba, ak máme s elektrickou brúskou dostatok skúseností. Hrozí poranenie a prebrúsenie prírodného nechtu. Výhoda - rýchlosť. Nevýhoda - hrozí zničenie nechtov.

TIPY

 1. Dokonalou prípravou pred gel lakovým systémom je starostlivosť systémom ruská manikúra, ktorá nám “zdvihne” na 30min kožtičku a my sa s farbou dostaneme vizuálne “pod”
 2. Základom úspechu je tiež umenie naozaj správneho lakovania. Necht lakujeme štetčekom v tenkej vrstve v troch ťahoch so záverečným fixovaním voľného okraju nechta, oblasť pri kožtičke môžeme presne dotiahnuť mikro štetcom detailerom.
 3. Pokiaľ si kúpime čistič aj domov, tak preleštením nechtov zaručíme diamantový lesk trvajúci týždne.
 4. Pred aplikáciou gel lakového systému je vysoko profesionálne prípadne lámavé, štiepacie sa, zažltnuté alebo prepilované a zničené nechty ošetriť a vyživiť. K tomuto účelu ponúkame niekoľko prípravkov z našej CARE kolekcie. 
BEZPEČNOSTNÉ INFORMÁCIE
 1. Tento produkt nie je vhodný pre deti. Udržujte mimo dosah detí.
 2. Vyhnite sa kontaktu s pokožkou. Produkt by nemal byť aplikovaný mimo necht, na okolitú kožtičku. Pokiaľ sa tak stane, umyte pred vytvrdením vodou a mydlom. Pokiaľ by došlo k podráždeniu pokožky, navštívte lekára. Aj keď neobsahuje HEMA, môže vzniknúť alergická reakcia na akúkoľvek inú zložku.
 3. Vyhnite sa kontaktu s očami. Pokiaľ sa tak stane, vymyte niekoľkominútovým prúdom vody a keď je oko podráždené, navštívte lekára
 4. Nepoužívajte tento produkt, pokiaľ sa objaví alergická alebo iná neštandardná reakcia.
 5. Profesionáli, použite pri aplikácii vždy dezinfekciu a gumové rukavice.
 6. Odporúčané skladovanie: udržujte pevne uzavreté, v pokojovej teplote, bez priameho slnečného svetla, pozor tiež na priamy kontakt s UV alebo LED žiarovkami nie len v lampe, ktoré materiál môžu tiež mierne vytvrdzovať a potom sa znižuje jeho funkčnosť.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky