💅Letná 20% zľava na všetko nezľavnené! Zadajte kód: SUMMER20 Akcia platí do 20.6.!

Ceramic concept

ENII NAILS prináša na trh úplne nový koncept profesionálnej aj home nechtovej kozmetiky, ktorý kombinuje špičkovú kvalitu, netoxicitu 22FREE, minerálne zložky a zloženie NO HEMA.

Materiál neobsahuje najtoxickejšie zložky ako parabény, formaldehyd, toluén, DBT, DBP, xylén, gáfor, sírany, trifenylfosfáty, látky živočíšneho pôvodu, parfémy, oxychlorid bizmut, etyl-tosylamid, metylón-metán.

Minerály - Nový gél lakový rad má unikátne zloženie, ktoré okrem iného obsahuje aj veľmi širokú skupinu horninotvorných minerálov patriacich medzi hliníkovokremičitany. V kozmetickom priemysle sú známe pod názvom MICA, čiže sľuda. Je to úplne stabilná látka, nemenná v akomkoľvek prostredí, neprestupuje pokožkou, nedráždi ju a nie sú na ňu alergie. Používa sa predovšetkým v dekoratívnej kozmetike, kde produktom dodáva lesk a ligot. V našom prípade aj tvrdosť.

No HEMA – HEMA alebo 2-Hydroxyetylmetakrylát je organická zlúčenina. Je to bezfarebná viskózna kvapalina, ktorá ľahko polymerizuje. HEMA je veľmi bežnou problematickou zložkou v produktoch na nechty. Sú zaznamenané alergické reakcie, ktoré môžu byť spojené užívaním prípravkov obsahujúci práve túto zložku. Preto prinášame širokú škálu gél lakov, ktoré práve HEMA neobsahujú.

Produkty je možné vzájomne kombinovať a poskytnú pevný základ ako pre profesionálne štúdiá, tak aj pre koncept HOME – domáce použitie.

WhatsApp Image 2021-11-01 at 15.40.27

PROFESIONÁLNY RAD

ENII NAILS prináša koncept CERAMIC Minerals & No HEMA. Vyberať môžete z klasickej kolekcie a obohatiť ich o sezónne limitované edície - pevný základ pre nail art štúdia.

HOME RAD

Kolekcie produktov, ktoré sú určené na domáce použitie, sú vytvárané tak, aby práca s nimi bola jednoduchá a prinášala veľmi dobré výsledky.

KOMBINÁCIA PRODUKTOV

Produkty je možné navzájom kombinovať, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok.

NEPOŠKODENÉ NECHTY

Všetky výrobky sú navrhnuté tak, aby pri správnom používaní nespôsobili poškodenie nechtov.

MINERÁLY

Minerály sú veľmi odolné materiály. Vyznačujú sa nielen tvrdosťou, ale sú odolné aj proti teplu a UV žiareniu. Minerály skupiny hlinitokremičitanov sú zložené z malých doštičiek, rôznych veľkostí, ktoré sú vrstvené a počas vytvrdzovania v UV/LED lampe dosiahnu vysokú tvrdosť. A nielen to, vďaka ich prirodzenej perleťovej farbe a odleskom majú aj jedinečný lesk.

BEZ HEMA

Negatívom HEMA je bohužiaľ možnosť vyvolať alergickú reakciu, preto prinášame široký sortiment gélových lakov bez HEMA.

DIAMANTOVÝ LESK

Brilantný dlhotrvajúci lesk, ktorý sa dokonca zvyšuje počas niekoľkých dní alebo týždňov.

TRVANLIVOSŤ

Tieto nové produkty boli testované na mnohých stresových faktoroch. Jedným z nich bola požiadavka na trvanlivosť, odolnosť a pevnosť.

KRÉMOVÁ VISKOZITA

Krémová konzistencia pomáha k najlepším výsledkom pri práci aj pri najťažších technikách nail artu.

FARBY

Vybrali sme funkčnú škálu farieb, ktorá zahŕňa krásne spektrum základných farieb i dynamický výber, ktorý odráža sezónne trendy vzhľadom na módu, líčenie aj farebnú typológiu.

"2 STEP"

Gél lac Ceramic má ešte jeden bonus, ktorý určite stojí za zmienku. Po vytvrdnutí farby a zotretí výpotku, dosiahnete stredne vysoký lesk aj bez použitia Topu. Tým sa náš Gél lac Ceramic stáva absolútne použiteľný pre ženy alergické na HEMA, pretože Top zatiaľ tento alergén obsahuje.

KONCEPT CERAMIC a jeho NETOXICITA 22FREE


Nová kolekcia CERAMIC je tretím (nielen) gél lakovým konceptom, s ktorým ENII NAILS prichádza. Vzhľadom na stále sa vyvíjajúcu technológiu môžeme ponúkať nové a moderné praktiky v zdobení nechtov bez viac a viac škodlivých zložiek. Po rade 20-TOX aj koncept CERAMIC neobsahuje 22 najtoxickejších látok, ktoré môžu nepriaznivo pôsobiť na ľudský organizmus. Niektoré z týchto toxínov sú jednak známymi karcinogénmi, ale tiež môžu byť zodpovedné za nevysvetliteľné bolesti hlavy, očí, alergie, plesne, infekcie, poruchy endokrinných systémov, reprodukčného systému, poruchy hormonálnej rovnováhy, suchosť a zafarbenosť nechtov, spomalený rast nechtov, podráždenie kože alebo dýchacieho ústrojenstva a mnoho ďalšieho.

Koncept CERAMIC neobsahuje:

1 TOLUENE/TOLUEN

2 FORMALDEHYDE/FORMALDEHYD

3 DIBENZOTHIOPHENE (DBT)/DIBENZOTHIOFEN

4 FORMALDEHYD RESIN/FORMALDEHYDOVÁ PRYSKYRICA

5 CAMPHOR/KAFR

6 TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP)/TRIFENYL FOSFÁT

7 XYLENE/XYLEN

 8 PARABENS/PARABENY

9 ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS/ZVIERACIE SLOŽKY

10 FRAGRANCES/CHEMICAL FRAGRANCES

11 SULFATES/SULFÁTY

12 DIBUTHYLPHTALATE (DBP)/

13 BISMUTH OXYCHLORIDE/OXYCHLORID BISMUTÝ

14 METHYLISOTHIAZOLINON (MIT)

15 HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER/ (MEHQ)/HYDROQUIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ) 16 PALM OIL DERIVATES/DERIVÁTY PALMOVÉHO OLEJE

17 ETHYL TOSYLAMIDE/ETHYL TOSYLAMID

18 GLUTEN/LEPEČNÝ DERIVÁT

19 LEAD/OLOVO

20 MERCURY/RTUŤ

21 AROMATIC HYDROCARBONS/AROMATICKÉ HYDROCARBONY

22 PETROCHEMICAL SOLVENTS/PETROCHEMICKÉ ROZPOÚŠTADLÁ

 

VYHNITE SA TOXICKÝM LÁTKAM S NOVÝMI PROFESIONÁLNYMI GÉL LAKMI CERAMIC

Medzi 3 najtoxickejšie zložky v lakoch a gél lakoch na nechty patria Toluén, Formaldehyd a Dibutyl-ftalát alebo DBT.

Existujú štúdie, ktoré preukazujú ich negatívny vplyv na kožu, oči, dýchacie ústrojenstvo a tiež reprodukčný systém. Je dôležité si uvedomiť, ako často si nechty lakujeme a ako dlho už na svoje telo nechávame tieto látky pôsobiť.

1. TOLUENE - Toluén je chemické rozpúšťadlo obsiahnuté v dechte a má silný zápach, podobný riedidlám farieb. Vo väčších dávkach a dlhodobej expozícii môže mať negatívny vedľajší vplyv na nervový systém, imunitný systém a pľúca.

2. FORMALDEHYDE - Formaldehyd je kľúčovou súčasťou balzamovacej tekutiny - tvrdého konzervačného činidla. Keď sme vystavení tejto chemickej látke, môžeme pociťovať pálenie očí, nepríjemný pocit v krku, môže nás postihnúť nevysvetliteľný kašeľ alebo aj alergie a astma.

3. DIBENZOTHIOPHENE (DBT) - Látka, ktorá sa do bežných lakov na nechty pridáva pre vyšší lesk a mala by chrániť lak pred popraskaním. Môže v tele vyvolávať hormonálnu disbalanciu aj problémy s reprodukciou.

4. FORMALDEHYD RESIN - Formaldehydová živica je syntetický polymér používaný vo formovaných výrobkoch, spojoch a vo funkcii lepidla.

5. CAMPHOR - Gáfor je zložka s ostrým zápachom, ktorý cítime v lakoch na nechty. Môže nám spôsobiť chronickú suchosť, krehkosť a zmenu farby nechtov. Gáfor je ďalšia chemikália, ktorá je používaná v procese balzamovania. Je vysoko horľavá a toxická aj v malých dávkach.

6. TRIPHENYL PHOSPHATE (TPHP) - Triphenol fosfát (TPHP) sa používa v lakoch na nechty, aby bol produkt menej horľavý a zlepšila sa priľnavosť laku k nechtu. Bolo zistené, že nechty ho najskôr absorbujú v štatisticky významných množstvách a je označovaný ako neurotoxín. Táto látka je známa tým, že narúša systém dobrého fungovania riadiaceho systému hormónov v ľudskom tele. Každým dňom máme k dispozícii stále viac dôkazov o tom, že TPHP môže mať vplyv na reguláciu hormónov, metabolizmus, reprodukciu, ale aj na celkový vývoj.

7. XYLENE - Xylén, ďalšia z najtoxickejších zložiek v nechtových produktoch má na telo veľmi rýchle účinky, medzi ktoré môžu patriť bolesti hlavy alebo tiež nevoľnosť. Xylén je aromatický uhľovodík používaný ako rozpúšťadlo v polygrafickom, gumárenskom, farebnom a kožiarskom priemysle. K toxicite dochádza pri nadmernej expozícii xylénu vdychovaním, požitím a kontaktom s očami alebo kožou. Môže rozpustiť prírodné ochranné oleje, ktoré máme na koži, kutikule aj na nechtoch.

8. PARABENS - Parabény sú zastrešujúcim termínom pre niekoľko typov konzervačných látok najčastejšie používaných v kozmetickom priemysle. O škodlivosti i toxicite parabénov sa vedú veľmi časté diskusie, pretože ich účinky sa zrejme prejavujú najsilnejšie. K najnebezpečnejším vedľajším účinkom parabénov patrí schopnosť napodobňovať hormón Estrogén, ktorý sa v našom tele prirodzene nachádza. Estrogén je hormón, ktorý poskytuje informácie bunkám v našom tele. Bunky používajú túto informáciu vo svojom vývoji a správaní. Pokiaľ je impulz narušený napodobňovačom parabénov, bunka sa môže vyvíjať nesprávne alebo sa správať neprirodzene. Dlhodobé pôsobenie tejto látky môže spôsobovať narušovanie normálnych telesných funkcií, vytvárať nerovnováhu a disbalanciu.

9. ANIMAL-DERIVED INGREDIENTS -Živočíšne zložky nie sú v produktoch ENII 20-TOXICITY použité ani ako mikročastice červeného farbivového prachu a samozrejme táto línia nebola na zvieratách testovaná.

10. FRAGRANCES - Chemické vône nie sú v produktoch línie ENII 20-TOXICITY použité.

11. SULFATES - Sírany sú povrchovo aktívne látky, ktoré zvyšujú čistiace a antibakteriálne vlastnosti produktov. Môžu spôsobovať podráždenie pokožky s chronickým zásahom.

12. DIBUTHYLPHTALATE (DBP) - DBP je zmäkčovadlo, veľmi častá prísada do lepidiel a tiež rozpúšťač éterických olejov. Existujú podozrenia, že DBP môže narušiť endokrinný a reprodukčný systém človeka rovnakým spôsobom, ako obávaný TPHP. Môže tiež dráždiť očné sliznice a horné cesty dýchacie. Patrí k toxínom reprotoxickým.

13. BISMUTH OXYCHLORIDE - Oxychlorid bizmutitý je prírodne sa vyskytujúci minerál používaný ako farbivo. Používa sa v lakoch na nechty najmä kvôli lesku. Toxicita môže vznikať vo forme podráždenia kože.

14. METHYLISOTHIAZOLINON (MIT) - Metylyzotiazolinón (MIT) je chemický konzervačný prostriedok podobný parabénom, ktorý sa pridáva do kozmetických produktov kvôli zvýšeniu doby trvanlivosti. Môže spôsobiť podráždenie kože, očí aj pľúc.

15. HYDROCHIONONMONOMETHYLETHER (MEHQ) - Hydrochinónmonometyléter (MEHQ) zabraňuje vytvrdzovaniu akrylových a čistiacich prostriedkov v gélovej báze a taktiež môže spôsobiť podráždenie kože.

16. PALM OIL DERIVATES - ENII 20-TOXICITY neobsahuje deriváty palmového oleja a ani nepodporuje jeho neférové ​​získavanie.

17. ETHYL TOSYLAMIDE - Etyl tosylamide je zmäkčovadlo a filmotvorné činidlo používané v lakoch na nechty. Pri tejto chemikálii sa skúma podozrenie na jej mikrobiálnu aktivitu.

18. GLUTEN - Lepok - ENII 20-TOXICITY neobsahuje žiadne mikročastice pšeničného derivátu.

19. LEAD - ENII 20-TOXICITY neobsahuje mikročastice olova.

20. MERCURY - ENII 20-TOXICITY neobsahuje zlúčeniny ortuti. Ortuť je vysoko toxická a pre svoju schopnosť ničenia či poškodzovania štruktúry bielkovín v bunkách. Toxicita je závislá od spôsobu, akým sa ortuť do organizmu dostáva, v prípade nechtovej kozmetiky difúziou zrohovatenou pokožkou nechtu. Dimetylortuť má vysoko toxické účinky na nervovú sústavu a pre svoju schopnosť prestupovať placentárnym a mozgovým tkanivom je nebezpečná najmä pre tehotné ženy.

21. AROMATIC HYDROCARBONS - Sú to chemické zlúčeniny. Väčšinou majú charakteristický zápach a menšiu hustotu ako voda. Sú napopol horľavé, niektoré sú jedovaté (pri požití alebo vdýchnutí). U mnohých z nich boli preukázané karcinogénne účinky.

22. PETROCHEMICAL SOLVENTS - Vynikajúce, aj keď zdravotne závadné organické rozpúšťadlo.

 

MINERÁLY

Nový gél lakový rad má unikátne zloženie, ktoré okrem iného obsahuje aj veľmi širokú skupinu horninotvorných minerálov patriacich medzi hliníkovokremičitany. A v kozmetickom priemysle sú známe pod názvom MICA, čiže sľuda. Je to úplne stabilná látka, nemenná v akomkoľvek prostredí, neprestupuje pokožkou, nedráždi ju a nie sú na ňu alergie. Používa sa predovšetkým v dekoratívnej kozmetike, kde produktom dodáva lesk a ligot.

Majú dokonalú bazálnu štiepnosť. Tento typický znak je daný ich vrstevnatou kryštálovou štruktúrou (prejavuje sa perleťovým leskom na štiepnych plochách). Tenké priehľadné či priesvitné lupene dosahujú aj značné rozmery.

Práve vďaka vlastnostiam, ktoré obsiahnuté minerály majú, sme nazvali nový rad gél lakov CERAMIC.

slída MICA

BEZ HEMA

Gél laky všeobecne sa skladajú z akrylových monomérov a oligomérov, ktoré sa spájajú, keď sú umiestnené pod UV svetlom. Tento proces sa nazýva vytvrdzovanie. A jedným z najpoužívanejších monomérov je HEMA alebo 2-Hydroxyethylmethakrylát. Je to tak od prvopočiatku, keď gél laky uzreli svetlo sveta, pretože práve tento monomér pomáha zlepšovať priľnavosť a viskozitu gél lakov.

Bohužiaľ práve HEMA môže spôsobiť nežiaduce kožné reakcie, pretože patria k veľkým alergénom. Pri styku s pokožkou sa alergickým jedincom môžu objaviť pľuzgieriky, začervenanie kože, svrbenie, popraskanie a odlupovanie kože.

Používanie HEMA je v kozmetickom priemysle zakázaná vo výrobkoch, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou. Je povolený iba v nechtovej kozmetike a od 1.10.2021 je Európskou úniou vydané nariadenie, že produkty s obsahom HEMA musia byť riadne označené a sú určené len na profesionálne použitie.

Už teraz sa však špekuluje, že HEMA bude v budúcnosti úplne zakázaná. Preto sa svetové laboratóriá zameriavajú na vývoj nechtovej kozmetiky bez tohto problémového monoméru a prvé krôčiky už sú tu.

stažený soubor_1

ENII NAILS ako jedna z prvých značiek prináša na trh gél lakový rad NO HEMA. Neznamená to však, že sa znížila kvalita. Gél laky CERAMIC sú úplne iné, avšak ich vlastnosti sú nadštandardné. Z nášho nového konceptu je bez HEMA zatiaľ CERAMIC Gél Lac BASE THICK, CERAMIC Gél Lac farebná kolekcia a Poly gél v tube na gélovej báze. Na ostatných produktoch naše laboratóriá usilovne pracujú a teraz prinášame produkty, ktoré s gél lakmi, bázou aj Polygelom výborne spolupracujú a dajú sa kombinovať, aby priniesli tie najlepšie možné výsledky.

 

FUNKČNÝ KONCEPT

CERAMIC GÉL LAK BASE THICK

CERAMIC GÉL LAK COLORS

CERAMIC GUMMY BASE

CERAMIC GUMMY BASE COLLECTION

CERAMIC POLYGEL

DRY TOP

DRY MATT

 

GÉL LAC CERAMIC MINERAL & NO HEMA

Profesionálny gél lak v krémovej viskozite, s vysokým leskom a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicite, minerály a NO HEMA

durabilita: 21+ dní viskozita: stredná gélová konzistencia lesk: vysoký / stredný aj bez topu pigmentácia: stredne vysoká samonivelácia: stredne silná pevnosť po vyschnutí: silná doba vytvrdnutia v UV/LED lampe: 60sec postup nanášania: štetčekom v troch ťahoch a záverečným fixovaním voľného okraja nechtu vrstvy:výpotková vrstva: áno odstránenie: gélovým removerom soak off/rozpustenie removerom: áno doba odstránenia: 12-15 min pri narušení vrchnej vrstvy brúsením alebo pilovaním farebnosť: farebná kolekcia basic a sezónne limitované kolekcie nežiadúce faktory: slabý necht, lámavosť, suchosť, zafarbenie, hormonálna disbalancia... funkčný systém:Thick/CERAMIC Gummy Base + CERAMIC Gél lac + TOP (Dry Matt/Dry Top)

gel lac ceramic hollywood

GÉL LAKOVÝ SYSTÉM krok za krokom:

Dokonalá príprava a pracovný postup je kľúčom k trvanlivosti profesionálnej nechtovej starostlivosti.

PRÍPRAVA:

 1. Odstráňte prípadný nános starého materiálu. Postarajte sa dôkladne o nechtovú kožičku, nadnechetnú blanku a nechty vyčistite čističom, aby sa necht zbavil mastnoty a vlhkosti. Buničinový tampón namočte v čističovej tekutine a jemne zotrite nechtovú platničku. Uistite sa, že ste očistili celú plochu, najmä nechtové valy a oblasť kutiklu - nechtovej kožičky.
 2. Potom použite veľmi jemný pilník na prírodné nechty na jemné zdrsnenie (zmatnenie) nechtu, opäť sa uistite, že ste jemne zdrsnili aj oblasť nechtových valov a kutiklu.
 3. Na odstránenie prachu po zdrsňovaní nechtu použite nový buničinový tampón namočený v čističi. Vyhnite sa dotyku povrchu nechtu prstom, aby nebola prenesená mastnota, kvôli ktorej by neskôr materiál nepriľnul.

BÁZA + FARBA + TOP

 1. Začnite s ľavou rukou a aplikujte jednu vrstvu CERAMIC Base Thick alebo CERAMIC Gummy Base pri poškodených nechtoch a požiadavke na flexibilitu materiálu (pre pokročilé nechtové dizajnérky: vynikajúcou metódou je metóda techniky "vejárovitého vtláčania bázy" do nechtovej platničky, ktorou sa môžete detailne kurzoch alebo videách našich nechtových technoložiek.)
 2. Aplikujte 4 prsty naraz a polymerizujte v profesionálnej UV/LED lampe po dobu 60sec. Plocha po polymerizácii bude mať výpotkovú vrstvu, ktorej sa nedotýkajte.
 3. Pokračujte v aplikácii palca a následne polymerizujte 60sek. Dajte pozor na priamu polohu palca pri vytvrdzovaní.
 4. Akonáhle budete hotoví so všetkými prstami, môžete pokračovať v ďalšom kroku.
 5. Do nezotreného výpotku začnete nanášať prvú vrstvu CERAMIC Gel Lac. Polymerizujte 60 sek. Pokračujte aj druhou vrstvou, pokiaľ je treba. Polymerizujte 60 sek. v UV/LED lampe. Výpotok opäť nestierajte a nedotýkajte sa ho.
 6. Na druhú vrstvu farby naneste po polymerizácii do výpotku ukončovací gél DRY Top alebo Dry Matt. Nechajte vytvrdiť 60 sec.
 7. Po vytvrdnutí ukončovacieho gélu máte hotovo. Dry Top ani Dry Matt nemá výpotok.
 8. Pokračujte pravou rukou rovnakými krokmi.
 9. Nakoniec kvapneme kvapku ošetrujúceho olejčeka a jemnými pohybmi vmasírujeme do kožičiek nielen v oblasti nechtového Matrixu, ale aj v oblasti nechtových valov.

ODSTRÁNENIE

Šetrné odstránenie pomocou removeru

 1. Odbrúste alebo odpilujte vrchnú vrstvu materiálu.
 2. Potom každý necht zabaľte do remover fólií namočených v removeri (Hybrid Remover).
 3. Uistite sa, že tampónik vo fólii pokryl celý povrch nechtu a kontakt je pevný.
 4. Fólie k nechtom starostlivo pritlačte a zvláštnu pozornosť venujte nechtovým valom.
 5. Aplikute na všetky nechty a nechajte pôsobiť minimálne 10-15 min. Doba odstránenia môže trvať pri správnom postupe práce len 10min, ale záleží na mnohých faktoroch: použitie priľnavača alebo dehydrátora, hrúbka jednotlivých vrstiev, miera narušenia vrchnej vrstvy, poškodenie a suchosť nechtu a ďalšie.
 6. Na nechtoch začneme pociťovať jemné teplo.
 7. Odstráňte fóliu a použite pomarančové drievko na odstránenie materiálu, ktorý sa zdvihol od nechtu.
 8. Pokiaľ je odstránenie ťažké, zabaľte znovu nechty do fólie na ďalších 5min. Je možné, že necht nemal dostatočné teplo alebo je tenký a zničený a priľnavosť materiálu bola teda silnejšia.
 9. Po odstránení materiálu môžete ešte necht jemne prepilovať bufferom a zotrieť buničinovým tampónom namočeným v removeri.
 10. Pokiaľ nepostupujeme ďalej, teda aplikáciou ďalšieho gél lakového systému (pred ktorým by bolo nutné necht odmastiť čističom), pokračujeme aplikáciou olejčeka alebo výživného séra na kutikly a nechtové plochy s masážou.

Odstránenie za pomocou brúsky

Zvolíme vhodný typ frézky a opatrne odbrúsime materiál. Tento spôsob odstránenia používame iba, ak máme s elektrickou brúskou dostatok skúseností. Hrozí poranenie a prebrúsenie prírodného nechtu. Výhoda - rýchlosť. Nevýhoda - hrozí zničenie nechtov.

TIPY

 1. Dokonalou prípravou pred gél lakovým systémom je starostlivosť systémom ruská manikúra, ktorá nám "zdvihne" na 30min kožičku a my sa s farbou dostaneme vizuálne "pod"
 2. Základom úspechu je aj umenie naozaj správneho lakovania. Necht lakujeme štetcom v tenkej vrstve v troch ťahoch so záverečným fixovaním voľného okraja nechtu, oblasť pri kožtičke môžeme presne dotiahnuť mikro štetcom detailérom.
 3. Pokiaľ si kúpime čistič aj domov, tak preleštením nechtov zaručíme diamantový lesk trvajúci týždne.
 4. Pred aplikáciou gél lakového systému je vysoko profesionálne prípadné lámavé, štiepivé, zažltnuté alebo prepilované a zničené nechty ošetriť a vyživiť. Na tento účel ponúkame niekoľko prípravkov z našej CARE kolekcie.

BEZPEČNOSTNÉ INFORMÁCIE

 1. Tento produkt nie je vhodný pre deti. Udržujte mimo dosahu detí.
 2. Vyhnite sa kontaktu s pokožkou. Produkt by nemal byť aplikovaný mimo necht, na okolitú kožičku. Pokiaľ sa tak stane, umyte pred vytvrdnutím vodou a mydlom. Pokiaľ by došlo k podráždeniu pokožky, navštívte lekára. Aj keď neobsahuje HEMA, môže vzniknúť alergická reakcia na akúkoľvek inú zložku.
 3. Vyhnite sa kontaktu s očami. Pokiaľ sa tak stane, vymyte niekoľkominútovým prúdom vody a keď je oko podráždené, navštívte lekár
 4. Nepoužívajte tento produkt, ak sa objaví alergická alebo iná neštandardná reakcia.
 5. Profesionáli, použite pri aplikácii vždy dezinfekciu a gumové rukavice.
 6. Odporúčané skladovanie: udržujte pevne uzavreté, v izbovej teplote, bez priameho slnečného svetla, pozor tiež na priamy kontakt s UV alebo LED žiarivkami nielen v lampe, ktoré materiál môžu tiež mierne vytvrdzovať a potom sa znižuje jeho funkčnosť.

GÉL LAK BASE THICK - CERAMIC MINERALS & NO HEMA / HARD BASE

Profesionálny gél laková báza, so silnou priľnavosťou a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicite a NO HEMA. Skvelá priľnavosť a spevnenie prírodného nechtu zaručí predĺženie trvanlivosti gél laku. Je úplne Soak Off (rozpustiteľná v removeri), teda zaručí aj šetrné odstránenie a nepoškodenie prírodného nechtu.

durabilita: 21+ dní Viscozita: husté gélové konzistencie pigmentácia: bezfarebná samonivelácia: silná pevnosť po vyschnutí: silná / hard base doba vytvrdenia v UV/LED lampe: 60sec postup nanášania: štetčekom – doporučené vejárkovité vtláčanie vrstvy: 1 tenká výpotková vrtsva: áno odstránenie: hybryd removerom soak off/rozpustenie removerom: áno doba odstránenia: 10-15min pri narušení vrchnej vrtsvy brúsením alebo pilovaním farebnosť: priezračne číra neštandardné faktory: slabý necht, lámavosť, suchosť, zafarbenie, hormón  funkční systém: CERAMIC BASE THICK/HARD BASE + CERAMIC Gél Lac + TOP

Hard base ceramic

GEL LAK TOP – DRY TOP

Profesionálny gél lakový top v gélovej viskozite, s vysokým leskom a vysokou durabilitou bez výpotku.

durabilita: 21+ dní Viskozita: stredná gélová konzistencia Lesk: vysoký pigmentácia: bezfarebná samonivelácia: silná pevnosť po vyschnutí: silná doba vytvrdnutia v UV/LED lampe: 60 sec. postup nanášania: štetčekom – odporúčané vejárkovité vtláčanie vrstvy: 1 tenká výpotková vrtsva: nie odstránenie: hybrid removerom soak off/rozpustenie removerom: áno doba odstránenia: 10-15 min pri pri narušení vrchnej vrtsvy brúsením alebo pilovaním farebnosť: priezračne číra systém: CERAMIC BASE THICK/CERAMIC GUMMY BASE + CERAMIC Gél Lac + DRY TOP

14369-1_dry-top

GÉL LAK TOP - DRY MATT

Profesionálny gél lakový top v gélovej viskozite, so zamatovým matom a vysokou durabilitou bez výpotku.

durabilita: 21+ dní Viskozita: stredná gélová konzistencia mat: zamatový pigmentácia: bezfarebná samonivelácia: silná pevnosť po vyschnutí: silná doba vytvrdnutia v UV/LED lampe: 60sec postup nanášania: štetčekom v troch ťahoch a záverečným fixovaním voľného okraja nechtu vrstvy: 1 tenká výpotková vrtsva: nie odstránenie: hybryd removerom soak off/rozpustenie removerom: áno doba odstránenia: 10-15 min pri pri narušení vrchnej vrtsvy brúsením alebo pilovaním farebnosť: kalná neštandardný faktor: slabý necht, lámavosť, suchosť, zafarbenie, hormonálna disbalancia…funkčný systém: CERAMIC BASE THICK/CERAMIC GUMMY BASE + CERAMIC Gél Lac + DRY MATT

14363-1_dry-matt

už čoskoro...

POLYGEL - CERAMIC MINERALS & NO HEMA

Profesionálny polygél na gélovej báze v tube, so silnou priľnavosťou a vysokou durabilitou v 22FREE netoxicite, minerály a NO HEMA

durabilita: 21+ dní Viscozita: husté gélové konzistencie pigmentácia: silná samonivelácia: stredná pevnosť po vyschnutí: silná doba vytvrdnutia v UV/LED lampe:  60 sekúnd postup nanášania: štetcom/šplachtľou z novej kolekcie ENII NAILS výpotková vrtsva: áno odstránenie: hzbrid removerom soakoff/rozpustenie removerom: áno doba odstránenia: 15-20min pri narušení vrchnej vrtsvy brúsením alebo pilovaním farebnosť: farebná kolekcia neštandardné faktory: slabý necht, lámavosť, suchosť, zafarbenie, hormonálna disbalancia… funkčný systém: CERAMIC BASE THICK/HARDBase + CERAMIC Polygel + TOP

 

GUMMY BASE

Gummy/Rubber base je exkluzívny, veľmi flexibilný podkladový gél, ktorý je vhodný na všetky typy nechtov, dokonca aj tie poškodené. Rubber base perfektne priľne k nechtu, vyrovná nerovnosti nechtového lôžka, necht spevní a zaistí predĺženie trvanlivosti manikúry.

CERAMIC GUMMY BASE

Spoločnosť ENII NAILS prichádza s novinkou CERAMIC Gummy Base. Ide o úplne unikátny gél, ktorý má vlastnosti rubberu, tzn., že je flexibilný a elastický, ale po vytvrdnutí je oveľa tvrdší a odolnejší. Vďaka jeho zložkám, ktoré dodávajú gélu aj tvrdosť, môžeme s ním necht aj mierne predĺžiť a je skvele kompatibilný s CERAMIC Gél Laky. Spoločne tak tvoria dokonalú symbiózu tvrdého a odolného materiálu, ktorý nám na nechtoch vydrží niekoľko týždňov.

POUŽITIE

CERAMIC Gummy Base je možné použiť ako podkladový gél pod CERAMIC Gél Lac, ale aj samostatne, pretože ho prinášame v 10-tich nádherných odtieňoch a je možné nechať ho aj v natural looku.

SOAK OFF

A čo je ďalším bonusom CERAMIC Gummy Base? Na rozdiel od iných je úplne soak off, alebo rozpustný naším Hybrid Removerom.

HEMA

CERAMIC Gummy Base aj CERAMC Gummy Base farebná kolekcia zatiaľ obsahujú monomér HEMA. Ako sme sa už spomínali, produkty bez tohto alergénu sú zatiaľ vo vývoji a je len málo produktov na nechty, ktoré ho neobsahujú. Zatiaľ čo u CERAMIC Base Thick, CERAMIC Gél Lac NO HEMA a CERAMIC Polygél môžeme potvrdiť, u Gummy Base base veríme v rýchly vývoj a v blízkej budúcnosti sa budeme môcť tešiť aj na flexibilné gély a stavebné gély bez HEMA.

Čo ale môžeme potvrdiť je, že CERAMIC Gummy Base a CERAMIC Gummy Base colors majú netoxicitu 22 FREE, teda sú pre organizmus neškodné, nechty nepoškodzujúce.

 

 

NECHET

Necht je rohová nechtová platnička, ktorá je tvorená zrohovatenými bunkami. Je priehľadná, tenká a skladá sa z 3 až 4 rôzne zrohovatených (a tvrdých) vrstiev, ktoré ležia na nechtovom lôžku.

rýchlosť rastu: 0,1 mm za deň na rukách a na nohách 3x až 4x pomalší, s vekom sa rast spomaľuje, celý necht narastie za 6-12 mesiacov

hrúbka nechtu: 0,5 mm - 1 mm

nechtová platnička: skladá sa z troch vrstiev:

 • dorzálny necht – tvrdý keratín,
 • intermediálny necht – mäkký keratín,
 • ventrálny necht – hyponychiálny keratín.

Nechtová platnička prepúšťa toxíny do tela, a ak narúšame dorzálny aj intermediálny necht brúsením alebo pilovaním, tým viac. Toxíny nám pri dlhodobom pôsobení môžu prestúpiť až do krvného riečišťa. Nechtová platnička vyrastá z koreňa nechtu a posúva sa po nechtovom lôžku (veľmi citlivé) až k voľnému okraju nechtu. Vlastný necht vyrastá spod zadného nechtového valu – matrixu. V dolnej časti nechtovej platničky je polomesačná škvrna belavej farby, nazývaná lunula - nechtík. Necht ohraničujú postranné valy. Kožný nechtový val (paronychium) prirastá k nechtu nadnechtovou kožičkou (v oblasti lunuly sa nazýva eponychium, pod voľným okrajom nechtu spredu hyponychium). Spojenie nechtu s lôžkom obstaráva v koreňovej matrix aj na klenbe valu nedokonale zrohovatená vrstva epidermálna, ktorá sa nazýva "lôžkový necht".

chemické zloženie nechtu: nechtová platnička je tvorená asi 25 vrstvami mŕtvych keratinizovaných, oploštených buniek. Na dorsálnej (vrchnej) ploche platničky sa bunky prekrývajú a výsledkom je hladký povrch. Chemicky je tvorená väzivovými bielkovinami a keratínom a obsahuje 10-30% vody, ktorá je dôležitá pre elasticitu a ohybnosť nechtu, a malé množstvo tuku (0,1-1%). Nechtové lôžko, nechtová matrix a tkanivo okolo nechtu sú dobre zásobené krvnými cievami.

nežiaduce faktory: zdravý a silný necht dnes už nie je vôbec bežnou záležitosťou a dá sa povedať, že sa s ním stretneme len výnimočne, preto treba vždy zvažovať “nežiaduce faktory”, ktoré môžu ovplyvňovať durabilitu (výdrž) a pôsobenie profesionálnej nechtovej kozmetiky:

 • slabý necht so silne zbrúsenou alebo inak narušenou vrchnou aj strednou keratínovou vrstvou menštruácia (cyklus okrem iného tiež ovplyvňuje možstvo tuku a vody v nechtovej platničke)
 • choroba, užívanie liekov
 • tehotenstva (zrýchľuje sa rast nechtov a mení aj množstvo tuku a vody)
 • plesne
 • zafarbenie
 • zanietenosť
 • lámavosť v dôsledku nedostatočnej výživy alebo choroby
 • nechtové platničky môžu byť veľké, úzke, široké, silne či jemne ryhované alebo tenké vek (vekom sa spomaľuje rast, znižuje množstvo vody, tuku aj nechtovej výživy)
 • podnebie (v chladnejšej klíme sú nechty silnejšie a rastú rýchlejšie)
 • pohlavie (u mužov môže byť až raz toľko rýchlejší rast nechtu)
 • dominantnejšia ruka (dominantnejšiu ruku môže naša silnejšia polovica tela vyživovať viac a rast nechtu môže byť rýchlejší)

 

K silnej výžive nechtových platničiek, lôžok aj nechtových kožičiek veľmi odporúčame náš CARE koncept.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky