💅Letná 20% zľava na všetko nezľavnené! Zadajte kód: SUMMER20 Akcia platí do 20.6.!

TVARY NECHTOV

Určite so mnou budete súhlasiť, že nechty sú vizitkou každej ženy. Tiež sa zhodneme na tom, že by mali byť čisté, pevné, zdravé a hlavne upravené. S úpravou súvisí ich tvar a farba laku, ktorý budete nosiť. Nechtová kozmetika prešla od svojho počiatku už radom zmien a vylepšení. V dnešnom článku sa zameriame hlavne na tvary nechtov. Niektoré ženy uprednostňujú prírodné nechty, iné dávajú prednosť nechtovej modeláže UV gélom alebo akrylom. Či už máte nechty akékoľvek, dôležitý je ich tvar. Ten samozrejme podlieha módnym trendom, ale je potrebné držať sa toho, čo vašim nechtom pristane najviac.

Zatiaľ čo pri počiatkoch nechtovej modeláže sa najčastejšie tvarovali nechty hranaté (predovšetkým z dôvodu modelovania na tipy). Dnes sa stretávame s mnohými inými ďalšími možnosťami.

Ukážeme si základné a najbežnejšie tvary a určite sa v niektorom z nich nájdete.

ZÁKLADNÉ TVARY NECHTOV

Névtelen-sk

GUĽATÝ TVAR

Guľatý tvar je označovaný za jeden z najviac praktických. Ak vám osobný alebo pracovný režim nedovolí mať dlhé nechty, je guľatý štýl najvhodnejší. U tohto tvaru si môžete byť istá, že vás nebude pri žiadnej činnosti nijako obmedzovať. Keď sa pozrieme na estetickú stránku, sedí hlavne drobnejším ženám s kratšími prstami a menšími nechtovými lôžkami. Ak má klient široké nechty, tak mu môže tento tvar opticky nechty zúžiť. A u dlhých prstov je vhodné voliť krátke guľaté, ktoré zase prsty opticky skráti. Tento tvar sa obvykle používa aj u mužských klientov, pretože zachováva prírodné kontúry nechtu.

Farba: akýkoľvek odtieň od pastelovej ružovej až po temne čiernu

Screenshot_2020-03-02 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Instagram-fényképek és -videók(1)       Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu        Screenshot_2020-04-06 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(1)

 

OVÁLNY TVAR

Tvar, ktorý sa hodí prakticky pre všetkých. Je veľmi podobný guľatému, je však viac univerzálny. Z praktického hľadiska je taktiež ideálny pre bežné denné nosenie, avšak z estetického hľadiska je oveľa viac elegantnejší. Vďaka oválnemu koncu sa hodí ako pre menšie, tak pre dlhšie nechtové lôžka. Opticky predlžuje a zoštíhľuje nechty, bez ohľadu na dĺžku prsta alebo nechtového lôžka. Oválny tvar dodá dĺžku tam, kde je potreba a pritom zachová jemný vzhľad. Stále, ale platí, že toto prevedenie by ste mali voliť len v prípade, že ste drobnejšou ženou a máte kratšie prsty.

Farba: nebojte sa sýtych farieb, s červenou alebo burgundy nemôžete šliapnuť vedľa, metalické odtiene, tiež nie sú zlá voľba

Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(3)        Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(2)        Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(1)

 

 

MANDĽOVÝ TVAR

Ak chcete opticky ruky predĺžiť, dosiahnete vytúženého výsledku s nechtami v tvare mandle. Hodí sa prakticky pre všetkých a je vôbec najobľúbenejší tvar v súčasnosti. Ak ste žena, ktorá má dlhé prsty, dlhé nechtové lôžka a túžite skôr po prirodzenosti, tak tento tvar je pre vás ideálny. Keďže toto prevedenie končí jemnou špičkou, môže sa dostaviť sprievodný estetický efekt založený na tom, že vaše prsty budú ľahko zúžené, preto je vhodný tiež pre ženy so silnejšími prstami.

Farba: Stavte na NUDE laky, tomuto tvaru najviac pristane prirodzenosť.

Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(4)        Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(6)        Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(5)

 

HRANATÝ TVAR

Ideálny tvar pre štíhle prsty a úzke nechty. U veľa žien tento tvar dominuje. Ako preto, že je pomerne jednoduchý na realizáciu, tak preto, že keď sa to nepreženie s ich dĺžkou, tak hovoríme aj o celkom dobrej praktickosti. Tá by mala dominovať, preto by sme pri tomto tvare mali zvážiť jeho dĺžku. Pokiaľ nie sú ani dlhé ani krátke, rozhodne nešliapnete vedľa. Je potrebné dodržiavať asymetrickosť, nutnosť len krátkeho presahu a správne zarovnanie do bokov. Určite nepristanú tým, ktorí majú široké a krátke nechtové lôžka. Tu by som asi tento tvar úplne vynechala.

Farba: je východiskovým tvarom pre francúzsku manikúru, netreba sa báť tmavých farieb aj náročného nail-art. Matný efekt vyzerá veľmi dobre.

ded480cbcea43240963a25d610d1d2c8       mmmm       Screenshot_2020-03-23 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(7)

 

SQUOVAL (NECHTY SO ZAOBLENÝMI OKRAJMI)

Označenie Squoval je kombináciou dvoch slov. A to square a oval. Ide teda o kombináciu dvoch tvarov, a to hranatého a oválneho. Ak hľadáte niečo medzi týmito možnosťami, je toto riešenie ideálnou voľbou. Je vhodný pre tých, ktorým sa páčia hranaté nechty, ale z praktických dôvodov nechcú na okrajoch tak ostré hrany. Hodí sa skôr na dlhšie prsty, na ktorých vyzerá naozaj jedinečne. Ideálne je mať dlhšie nechtové lôžka, inak by tento tvar mohol vyzerať až neprirodzene. Squoval je najvhodnejším pre rôzne doplňujúce estetické prvky ako sú kamienky alebo ornamenty.

Farba: rovnako ako u hranatých, francúzska manikúra alebo tmavé odtiene v kombinácii s matným efektom

a       Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(8)       rBVaV1yPefmAdhF4AADXd3KWUQg573

 

ŠPICATÝ TVAR

Je to záležitosť vkusu. Vyzerá neprirodzene, nehľadiac na celkovú nepraktickosť, ktorá je s tvarom spojená. Na druhú stranu sú u nás čím ďalej populárnejšie. Sú extravagantné a bezpochyby na seba upútajú pozornosť. Pozitívum je v tom, že vo väčšine prípadov opticky zoštíhli nechty a predĺži ruky tým, ktorí majú stredné ruky a menšie nechtové lôžko. Hodí sa ale aj ženám, ktoré majú prsty dlhšie, tu je však vhodné nepreháňať to s dĺžkou, pretože až neprirodzené predĺženie je skôr na škodu.

Farba: akákoľvek od nude odtieňa po sýte a tmavé

Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(7)       Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(5)       Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(11)

 

STILETTO

Najtypickejším znakom stiletto nails je špecifický tvar a dĺžka, nechty sú zapilované do veľmi ostrej špičky a ich dĺžka sa pohybuje od 1,5 do cca 5 cm. Pripomínajú tak ostrý, tenký a špicatý nôž (stiletto = dýka), v ktorého tvaru majú tieto nechty inšpiráciu a vo svojej najdlhšej podobe patrí do kategórie extravagantného nail artu. Sú pre ženy, ktoré majú nechty ako módny doplnok. Tento typ sa vytvára iba pomocou gélu alebo akrylu, pretože prírodné nechty do takej dĺžky nikdy nedorastú bez deformácie. Je taktiež nutné zveriť sa do starostlivosti profesionálnej nechtárky.

Farba: výrazné extravagantné zdobenie, kamienky, ornamenty. Medze sa tu nekladú.

20-2-T36-C-Stiletto_nails_co_to_je_a_pro_koho_se_hodi_1_440x330       Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(4)       stiletto-nails-23

 

COFFINKY alebo BALLERINA

V poslednej dobe veľmi obľúbený tvar. Coffin je najlepší tvar pre milovníčky dlhých nechtov. Tento tvar nechtov, známy tiež ako "ballerina" je pomenovaný podľa svojej siluety, ktorá pripomína rakvu (coffin) a baletnú črievičku (ballerina). Tento tvar je špecifický svojou dĺžkou, zužujúci sa špičkou s hranatým zarovnaním. Rozdiel v nich ale je ten, že coffinky sa zužujú už od nechtové lôžka a ballerinky neskôr - zhruba od polovice nechtu. Vhodné je skôr pre pevné a odolné nechty, krátke a krehké nechty nemusia tento tvar zvládnuť.

Farba: vyzerajú skvele s neutrálnymi, svetlými a matnými farbami

Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(1)        Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu       Screenshot_2020-03-25 Enii_nails_official ( enii_nails_official) • Fotky a videa na Instagramu(2)

 

Každá z nás sa cíti dobre v inom tvare nechtov. A čo nemusí sedieť jednej, môže skvele vyzerať na inej. Ešte že máme na výber z toľkých možností :)
A aké sú tie Vaše?

Enii nails ponúka rad kurzov na manikúru a nechtovú modeláž ... najdite si ten svoj a ponorte sa do sveta krásnych nechtov

KURZY TU

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky