❤️ Zadajte kód: love15 a získajte zľavu na celý nákup! (Mimo už zľavnené) + Darček ku každému nákupu nad 40 Eur!

ROZDIEL MEDZI UV A LED LAMPOU

43

Skôr ste mali možnosť zakúpiť si na nechtovú modeláciu len UV lampu. V posledných rokoch však máte na výber medzi UV či LED lampou. V našom článku sa dozviete, aký je rozdiel medzi týmito lampami.

UV lampy

UV lampu vlastní väčšina nechtárok, alebo ju máte priamo doma. Vyrábajú sa ako 1-žiarivkové UV lampy, tak 4-žiarivkové. 1-žiarivkovú lampu je možno použiť na Gél lak, ROCKLAC a modeláciu UV gélom.
Doba vytvrdzovania UV gélu v 1-žiarivkovej lampe je dlhšia než v 4- žiarivkovej lampe. Tam stačí vytvrdiť na 2 minúty, ale u 1-žiarivkovej musíme UV gél vytvrdzovať po dobu 5 minút a viac.
Niektoré UV lampy majú mnoho funkcií, napríklad svietia na nekonečnočasovačsenzorpohybu, v niektorých lampách je zabudovaná i sušička nechtov, sú vybavené odnímateľným krytom pre ľahšiu výmenu žiariviek a čistenia, alebo majú digitálnu obsluhu.

UV lampe sú žiarivky, ktoré sa starajú o vytvrdenie gélu či Gél laku. Časom sa opotrebovávajú a pokiaľ gél nevytvrdia, v tejto chvíli je potreba zakúpiť si nové žiarivky a vymeniť ich. Žiarivky sa vymieňajú priemerne po 300 hodinách práce, niekedy vydržia aj viac. Opotrebovanú žiarivku poznáte v lampe tak, že buď gél nevytvrdí vôbec, vtedy je necht akoby zgumovatený, nevytvrdený, alebo sa jeho doba vytvrdenia predĺži.

LED lampy

LED lampa využíva namiesto klasických žiariviek LED diódy. U LED lampy máte teda výhodu, že nemusíte myslieť na výmenu žiariviek. Uvádza sa, že táto lampa má neobmedzenú životnosť. Avšak tieto lampy majú vyššiu predajnú cenu. 
U nás si môžete zakúpiť LED lampu s výkonom 9 W, takzvaná LED lampa oblúk s časovačom 10,30,60, sekúnd, ktorá je určená k vytvrdzovaniu Rocklakov či Gél lakov. Gél v nej bohužiaľ nevytvrdíte, je slabá. 
V ponuke máme LED lampu s výkonom 12W, ktorá má časový spínač 30,60,90 sekúnd a režim trvalého svietenia v nej môžeme vytvrdzovať gély.
Do LED lampy sa používajú špeciálne určené LED gély, ktoré tiež nájdete v našej ponuke. Čo sa týka farebných gélov, tie možno vytvrdiť ako v UV tak i v LED lampe. Veľkou výhodou je, že na vytvrdenie LED gélu stačí 30 sekúnd, preto sa stávajú čím ďalej viac obľúbenejšie, pretože šetria čas a nechtová designérka tak môže zvládnuť viac klientiek. LED gél nevytvrdíte v klasickej UV lampe.

Na trhu sú i lampy kombinované tj. UV/LED lampy, ktoré obsahujú ako žiarivky, tak aj diódy - môžu vytvrdzovať ako UV gély, tak LED gély.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.