💅Letná 20% zľava na všetko nezľavnené! Zadajte kód: SUMMER20 Akcia platí do 20.6.!

ROZDIEL MEDZI UV A LED LAMPOU

43

Skôr ste mali možnosť zakúpiť si na nechtovú modeláciu len UV lampu. V posledných rokoch však máte na výber medzi UV či LED lampou. V našom článku sa dozviete, aký je rozdiel medzi týmito lampami.

UV lampy

UV lampu vlastní väčšina nechtárok, alebo ju máte priamo doma. Vyrábajú sa ako 1-žiarivkové UV lampy, tak 4-žiarivkové. 1-žiarivkovú lampu je možno použiť na Gél lak, ROCKLAC a modeláciu UV gélom.
Doba vytvrdzovania UV gélu v 1-žiarivkovej lampe je dlhšia než v 4- žiarivkovej lampe. Tam stačí vytvrdiť na 2 minúty, ale u 1-žiarivkovej musíme UV gél vytvrdzovať po dobu 5 minút a viac.
Niektoré UV lampy majú mnoho funkcií, napríklad svietia na nekonečnočasovačsenzorpohybu, v niektorých lampách je zabudovaná i sušička nechtov, sú vybavené odnímateľným krytom pre ľahšiu výmenu žiariviek a čistenia, alebo majú digitálnu obsluhu.

UV lampe sú žiarivky, ktoré sa starajú o vytvrdenie gélu či Gél laku. Časom sa opotrebovávajú a pokiaľ gél nevytvrdia, v tejto chvíli je potreba zakúpiť si nové žiarivky a vymeniť ich. Žiarivky sa vymieňajú priemerne po 300 hodinách práce, niekedy vydržia aj viac. Opotrebovanú žiarivku poznáte v lampe tak, že buď gél nevytvrdí vôbec, vtedy je necht akoby zgumovatený, nevytvrdený, alebo sa jeho doba vytvrdenia predĺži.

LED lampy

LED lampa využíva namiesto klasických žiariviek LED diódy. U LED lampy máte teda výhodu, že nemusíte myslieť na výmenu žiariviek. Uvádza sa, že táto lampa má neobmedzenú životnosť. Avšak tieto lampy majú vyššiu predajnú cenu. 
U nás si môžete zakúpiť LED lampu s výkonom 9 W, takzvaná LED lampa oblúk s časovačom 10,30,60, sekúnd, ktorá je určená k vytvrdzovaniu Rocklakov či Gél lakov. Gél v nej bohužiaľ nevytvrdíte, je slabá. 
V ponuke máme LED lampu s výkonom 12W, ktorá má časový spínač 30,60,90 sekúnd a režim trvalého svietenia v nej môžeme vytvrdzovať gély.
Do LED lampy sa používajú špeciálne určené LED gély, ktoré tiež nájdete v našej ponuke. Čo sa týka farebných gélov, tie možno vytvrdiť ako v UV tak i v LED lampe. Veľkou výhodou je, že na vytvrdenie LED gélu stačí 30 sekúnd, preto sa stávajú čím ďalej viac obľúbenejšie, pretože šetria čas a nechtová designérka tak môže zvládnuť viac klientiek. LED gél nevytvrdíte v klasickej UV lampe.

Na trhu sú i lampy kombinované tj. UV/LED lampy, ktoré obsahujú ako žiarivky, tak aj diódy - môžu vytvrdzovať ako UV gély, tak LED gély.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky