ROZDIEL MEDZI JEDNOFÁZOVÝMI UV GÉLMI A TROJFÁZOVÝMI UV GÉLMI

59

Jednofázové UV gély

Jednofázové UV gély sú gély, ktoré v sebe obsahujú gél podkladový, modelovací a vrchný. Je to tzv. tri v jednom - trojfázový systém. Jednofázové UV gély sú výborné v tom, že je s nimi ľahká a rýchla práca.

 

Medzi naše jednofázové UV gély patria:

UV gél Eník
ENII ULTRA STRONG FIBER gél
ENII ULTRA STRONG FIBER - PINK gél
ENIIGMATIC - jednofázový UV gél
ECO UV gél jednofázový ORIGINÁL priehľadný
UV Akrygel gél

Postup práce s jednofázovými UV gélmi

1. Ako prvý nanesieme na nechtovú kožtičku Odstraňovač kožtičky. Necháme chvíľu pôsobiť a potom kožtičku zatlačíme pomocou pomarančového drievka či kovového zatláčača.

2. Pilníkom 180/180 zdrsníme nechtové lôžko a skrátime necht do požadovanej dĺžky. Musíme dávať pozor, aby sme sa takto upraveného nechtu už nedotýkali, došlo by k jeho umasteniu, ktoré by potom viedlo k odchlipovaniu UV gélu. Na takto pripravené nechty aplikujeme prilnávač UV gélu (Super stick, Ultrabond, Universal primer), ktorý zaistí priľnutie medzi prírodným nechtom a gélom, necháme 1 minútu zaschnúť.

3. Pomocou štetca nanesieme na necht vybraný jednofázový UV gél v tenkej vrstve a necháme vytvrdiť v UV lampe po dobu 2 minút.

Na nezotretý výpotok aplikujeme druhú vrstvu jednofázového gélu tzv. modelovaciu vrstvu. Po vytvrdení zotrieme z nechtu výpotok a necht spilujeme do požadovaného tvaru. V tejto vrstve modelujeme tzv. C oblúk, ktorý pokrýva stresový bod nechtu.

Takto vytvorené gélové nechty môžeme ďalej ľubovolne zdobiť napr. farebnými gélmi. Ako poslednú vrstvu použijeme opäť jednofázový UV gél s tým rozdielom, že túto vrstvu necháme v UV lampe vytvrdiť 3-4 minúty. Nakoniec zotrieme výpotok a ošetríme kožtičku v okolí nechtu výživným olejčekom.

 

Trojfázové UV gély

Na rozdiel od jednofázových UV gélov, kde potrebujete len 1 gél, pri trojfázovom systéme potrebujete 3 gély. Práca s nimi je síce dlhšia, ale každý z týchto gélov má svoju špecifickú konzistenciu, a preto je medzi nechtárkami veľmi obľúbený. 
Podkladový UV gél je redšej konzistencie a nanáša sa v tenkej vrstve.
Modelovací UV gél sa používa ako druhá vrstva, je hustejšej konzistencie, aby sa s ním dobre modeloval C oblúk a gél sa neroztiekol.
Vrchný UV gél, ktorý je redšej konzistencie nanášame v tenkej vrstve. Ukončuje celú nechtovú modeláciu a dodáva nechtom nezameniteľný lesk.

 

Medzi naše podkladové UV gély patria:

ENII BASE GEL WITH BRUSH - podkladový UV gél so štetcom
ENII BASE GÉL
UV gél podkladový priehľadný
UV gél podkladový ružový

Medzi naše modelovacie UV gély patria:

ENII PREMIUM
ENII SUPERIOR II.
ENII MAGICAL - modelovací priehľadný gél
UV gél modelovací french mliečno biely - NOVINKA
UV gél modelovací ružový
UV gél modelovací french jemne ružový

Medzi naše vrchné UV gély patria:

ENII TOP GÉL
ENII MATT EFFECT GÉL
VŽDY LESKLÝ GÉL
QUICK UV TOP FINISH bezvýpotkový
UV Gloss and Go so štetcom

Postup práce s trojfázovými UV gélmi:

1. Ako prvý nanesieme na nechtovú kožtičku odstraňovač kožtičky. Necháme chvíľu pôsobiť a potom kožtičku zatlačíme pomocou pomarančového drievka či kovového zatláčača.

2. Pilníkom 180/180 zdrsníme nechtové lôžko a skrátime necht do požadovanej dĺžky. Musíme dávať pozor, aby sme sa takto upraveného nechtu už nedotýkali, došlo by k jeho umasteniu, ktoré by potom viedlo k odchlipovaniu UV gélu. Na takto pripravené nechty aplikujeme prilnávač UV gélu (Super stick, Ultrabond, Universal primer), ktorý zaistí priľnutie medzi prírodným nechtom a gélom, necháme 1 minútu zaschnúť.

3. Podkladovú vrstvu UV gélu nanesieme v tenkej vrstve pomocou štetca a vytvrdíme v UV lampe po dobu 2 minút. Vyberáme si gél z podkladových UV gélov.

4. Modelovaciu vrstvu UV gélu nanesieme na nezotretý výpotok. Použijeme jeden z modelovacích UV gélov a vytvarujeme z neho C oblúk. Vytvrdzujeme po dobu 2 minút. Potom zotrieme výpotok a vytvarujeme necht do požadovaného tvaru.

5. Vrchná vrstva UV gélu ukončuje celkovú modeláciu. Vytvrdzujeme 3-4 minúty. Dodá nechtom dlhotrvajúci lesk. Z vytvrdeného nechtu zotrieme výpotok a ošetríme nechtovú kožtičku.

Každý si musí nájsť svoj obľúbený systém, ktorý mu lepšie bude vyhovovať. U trojfázového systému je nutné dávať pozor, aby sa nezamenili gély.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie