PILNÍKY

37

Pilník je jeden zo základných potrieb nie len každej manikérky, ale tiež každej ženy, ktorá sa stará o svoje nechty. Nie je jednoduché vyznať sa v širokej škále tvarov, materiálov a hrubostí pilníkov, ktoré sú momentálne na trhu. Práve preto sme sa rozhodli pre tento článok, ktorý Vás prevedie touto problematikou. Najjednoduchší spôsob, ako sa v pilníkoch orientovať je rozdeliť si ich na papierovékovové a sklenené pilníky.

Najobľúbenejším materiálom sú papierové pilníky. Výhodou je široká škála výberu tvarov a hrubostí týchto pilníkov. Môžete si vybrať pilník rovnýzúžený, polmesiac, zahnutý(banán), úzky či široký pilník. Na trhu sú dostupné hrubosti 80100150180 a 240. Čím vyššie vyberáte číslo hrubosti pilníku, tým je jeho plocha jemnejšia. Na prírodné nechty odporúčame jemnejšie pilníky (hrubosť 240) tak, aby sa necht nestrapkal. Hrubým a stredne hrubým pilníkom potom môžeme pilovať gélové či akrylové nechty (hrubosti od 80 a viac). Ponúkame taktiež kombinácie týchto hrubostí, a to vo forme obojstranných pilníkov. Určitú formu pilníka nájdete i na jednej zo strán leštičiek. Známe sú tiež bloky (hranoly pokryté jemnejším typom papierového pilníku), alebo buffery - jemné pilníky v tvare mäkkého hranolu, s ktorými sa veľmi príjemne pracuje. Momentálne sú na trhu i veľmi pekné vzory týchto pilníkov, vyberať môžeme z najrôznejších farieb a potlačí. Samozrejme ich životnosť je trocha kratšia, než u kovových či sklenených pilníkov. Rýchlejšie sa opotrebujú, avšak vynahradia Vám to svojím pestrým výberom a tiež veľmi dostupnou cenou.

Kovové pilníky bohužiaľ nie sú v dnešnej dobe toľko obľúbené, a to prevažne práve vzhľadom k ich materiálu. Kovová plocha sa totiž ľahko zbrúsi, čo zapríčiňuje postupné opadávanie kovových zŕn. Výber u týchto pilníkov nie je príliš široký, prevažuje mierne zúžený tvar. Dá sa však ľahko dezinfikovať a pre domáce použitie je isto vyhovujúci.

Sklenené pilníky sú vhodné predovšetkým pre domáce použitie a odporúčame ich len na prírodné nechty. Vyrábajú sa totiž len v tej najjemnejšej brúsnej ploche tak, aby sa prírodný necht nestrapkal, či nelámal. Preto sú tieto pilníky vhodné i pre citlivé a lámavé nechty. Sklenený materiál naviac spĺňa i tie najlepšie podmienky, čo sa týka hygieny. Sklenené pilníky sa naviac môžu vyrábať i s netradičným designom, olepujú sa napr. kamienkami Swarovski a ďalšími aplikáciami, môžu sa na nich lepiť loga firiem a ďalšie obrázky, a pod. A tak sa potom z bežného pilníku stáva veľmi luxusná záležitosť v kabelke každej ženy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie