Nové odtiene Rocklac 5ml teraz skladom! Doprava Zadarmo pri nákupe nad 20 Euro - Slovenská pošta!

PILNÍKY

37

Pilník je jeden zo základných potrieb nie len každej manikérky, ale tiež každej ženy, ktorá sa stará o svoje nechty. Nie je jednoduché vyznať sa v širokej škále tvarov, materiálov a hrubostí pilníkov, ktoré sú momentálne na trhu. Práve preto sme sa rozhodli pre tento článok, ktorý Vás prevedie touto problematikou. Najjednoduchší spôsob, ako sa v pilníkoch orientovať je rozdeliť si ich na papierovékovové a sklenené pilníky.

Najobľúbenejším materiálom sú papierové pilníky. Výhodou je široká škála výberu tvarov a hrubostí týchto pilníkov. Môžete si vybrať pilník rovnýzúžený, polmesiac, zahnutý(banán), úzky či široký pilník. Na trhu sú dostupné hrubosti 80100150180 a 240. Čím vyššie vyberáte číslo hrubosti pilníku, tým je jeho plocha jemnejšia. Na prírodné nechty odporúčame jemnejšie pilníky (hrubosť 240) tak, aby sa necht nestrapkal. Hrubým a stredne hrubým pilníkom potom môžeme pilovať gélové či akrylové nechty (hrubosti od 80 a viac). Ponúkame taktiež kombinácie týchto hrubostí, a to vo forme obojstranných pilníkov. Určitú formu pilníka nájdete i na jednej zo strán leštičiek. Známe sú tiež bloky (hranoly pokryté jemnejším typom papierového pilníku), alebo buffery - jemné pilníky v tvare mäkkého hranolu, s ktorými sa veľmi príjemne pracuje. Momentálne sú na trhu i veľmi pekné vzory týchto pilníkov, vyberať môžeme z najrôznejších farieb a potlačí. Samozrejme ich životnosť je trocha kratšia, než u kovových či sklenených pilníkov. Rýchlejšie sa opotrebujú, avšak vynahradia Vám to svojím pestrým výberom a tiež veľmi dostupnou cenou.

Kovové pilníky bohužiaľ nie sú v dnešnej dobe toľko obľúbené, a to prevažne práve vzhľadom k ich materiálu. Kovová plocha sa totiž ľahko zbrúsi, čo zapríčiňuje postupné opadávanie kovových zŕn. Výber u týchto pilníkov nie je príliš široký, prevažuje mierne zúžený tvar. Dá sa však ľahko dezinfikovať a pre domáce použitie je isto vyhovujúci.

Sklenené pilníky sú vhodné predovšetkým pre domáce použitie a odporúčame ich len na prírodné nechty. Vyrábajú sa totiž len v tej najjemnejšej brúsnej ploche tak, aby sa prírodný necht nestrapkal, či nelámal. Preto sú tieto pilníky vhodné i pre citlivé a lámavé nechty. Sklenený materiál naviac spĺňa i tie najlepšie podmienky, čo sa týka hygieny. Sklenené pilníky sa naviac môžu vyrábať i s netradičným designom, olepujú sa napr. kamienkami Swarovski a ďalšími aplikáciami, môžu sa na nich lepiť loga firiem a ďalšie obrázky, a pod. A tak sa potom z bežného pilníku stáva veľmi luxusná záležitosť v kabelke každej ženy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky