Doprava Zadarmo pri nákupe nad 20 Euro - Slovenská pošta!

POLY GEL CERAMIC

Enii Nails pred nedávnom predstavila koncept Ceramic. Jedná sa o úplne nový moderný a inovatívny koncept produktov, založený na prímesy minerálov, bez 22 najtoxickejších zložiek a bez veľkého alergénu, ako je HEMA. Ako prvú svetlo sveta gel laková kolekcia bez HEMA a teraz prináša ďalšiu novinku - POLY GEL CERAMIC v tube. Vďaka jeho benefitom sa radí medzi najmodernejšie profesionálne poly gely na gélovej báze v tube. Vyniká svojou silnou priľnavosťou, vysokou durabilitou a veľmi ľahkým a flexibilným pocitom na nehtoch.

Poly gel je hybridný gél, ktorý spojí tvrdosť akrylu a flexibilitu gélu. Jedná sa o veľmi inovatívny systém v modelácii nechtov. Je vhodný na nechtové tipy aj šablóny a rovnako na všetky typy prírodných nechtov. Je bez zápachu a po vytvrdení je veľmi pevný. Práca s ním je veľmi jednoduchá.

Vďaka vlastnostiam poly gélu sa modelácia s ním stala veľmi žiadanou jedničkou na trhu v nechtovej modelácií. Je veľmi vyhľadávaný ako profesionálkami, tak tzv. "home" užívateľkami. Jeho relatívne jednoduchá aplikácia a priľnavosť je dôvod, prečo je tak obľúbený.

Samotná aplikácia sa veľmi podobná práce s akrylom, ale výhodou je, že poly gel netvrdne pokiaľ ju nevytvrdíte v UV/LED lampe. Taktiež môžete vkľude modelovať necht až do svojej úplnej spokojnosťou. Aj keď je poly gel tvrdý a odolný, veľmi ľahko sa piluje ( odporúčame pilník PRO Bubble File). Z gélového systému pochádza pružnosť, čiže flexibilita poly gelu. Rovnako ako hustota, ktorá s ním umožňuje ľahkú prácu.  Veľkým benefitom je tiež absencia zápachu, ktorý je pri práci s akrylom dosť výrazný. Poly gel je totiž úplne bez zápachu a práca s ním je príjemná.

 

ENII NAILS prináša hneď 9 nových odtieňov poly gelu v tube.

PG1  PG2  PG3  PG4  PG5  

             PG6  PG7  PG8  PG9

 

Pre prácu s poly gelom sa používa špeciálny štetec, ktorý má na jednej strane "vlasy" a na druhej strane špachtľu pre naberanie hmoty. ENII Nails ponúka veľmi kvalitný štetec na poly gel sa syntetickým hnedým vlasom, tvarom oválnym mačacím jazýčkom, Ø 6 mm, dĺžkou vlasu 8 mm a špachtľou o dĺžke 3 cm. 

brush&spatula

 

Postup aplikácie POLY GELU

 1. Nechty si upravíme precíznou manikúrou - napr. "ruskou" manikúrou (viac sa dočítate v našom článku TU)
 2. Aplikujeme Nail Prep k dehydratácii, odmasteniu a dezinfekcii nechtu. Podotýkame, že po tejto aplikácii už sa ničoho nedotýkame, napr. prehrabnutie vlasov je tiež zle.
 3. Aplikujeme "priľnávač" napr. Super Stick (obsahuje HEMA) alebo Hard base ceramic (ktorú musíme vytvrdiť) a tým si zachováme celý systém bez HEMA. Pozn. dá sa použiť i Gummy Base Ceramic, tá avšak opäť obsahuje HEMA.
 4. Potom priamo na necht alebo na bázu nanieseme požadované množstvo poly gelu kovovou "špachtličkou" alebo pusherom. Materiál volíme podľa veľkosti plochy, väčšinou sa jedná o guličku veľkosti hrášku.
 5. Štetcom namočeným v liquide určenom na poly gel, modelujeme materiál do požadovaného tvaru, vytvrdíme v  UV/LED lampe minimálne po dobu 60 sec., záleží na sile naneseného materiálu. (Pozn. ako liquid pre použitie k modelácii možno použiť aj náš Hybrid Cleaner Professional, jeho univerzálnosť toto umožňuje.)
 6. Aplikujeme farbu (gel lak, farebný gel, zdobenie...) alebo necháme v natural looku.
 7. Na záver aplikujeme vrchný top a vytvrdíme v lampe.
 POLY GEL je vhodný na domáce a profesionálne použitie.
 

ODSTRÁNENIE

Šetrné odstránenie za pomoci removeru. Áno vidíte dobre. Náš POLY GEL Ceramic je soak off, čo znamená rozpustiteľný.

 1. Odbrúsime alebo odpilujeme vrchnú vrstvu materiálu. Táto fáza je nutná u každého materiálu, pretože vrchný top je tvorený tak, aby bol úplne odolný a taktiež je nerozpustný. Je preto treba ho úplne odpilovať. Hrubým pilníkom teda odpilujeme čo najväčšiu vrstvu.
 2. Potom každý necht zabalíme do remover fólií  namočených v removeri. (Odporúčame Hybrid Remover Universal, pretože jeho zosilnené zloženie zaručí odstránenie. U iných removerov odstránenie zaručiť nemôžeme).
 3. Uistíme sa, že tampónik vo fólii pokryl celý povrch nechtu a kontakt je pevný.
 4. Fólie k nechtom starostlivosť pritlačíme a zvláštnu pozornosť venujeme nechtovým valom.
 5. Aplikujeme na všetky nechty a nechajte pôsobiť minimálne 15-25 min. Doba odstránenia záleží na veľa faktoroch: použitie priľnávača (môže spôsobiť veľmi zlé odstránenie) alebo dehydrátora, hrúbka jednotlivých vrstiev, miera narušenia vrchnej vrstvy, poškodenia, suchosť nechtu a ďalšie.
 6. Na nechtoch začneme pociťovať jemné teplo.
 7. Odstránime fóliu použite pomarančové drievko alebo pusher k odstráneniu materiálu, ktorý sa zdvihol od nechtu.
 8. Pokiaľ je odstránenie obtiažne, zabalíme znovu nechty do fólie na ďalších 5 min. Je možné, že necht nemal dostatočné teplo alebo je tenký a zničený a priľnavosť materiálu bola teda silnejšia.
 9. Po odstránení materiálu môžeme ešte necht jemne prepilovať bufferom a zotrieť buničinovým tampónom namočeným v removere.
 10. Pokiaľ nepostupujeme ďalej, teda aplikáciu ďalšiu modelácie alebo gel laku (pred ktorým by bolo nutné necht odmastiť čističom), pokračujeme aplikáciou olejíčka alebo výživného séra na kutikuly a nechtovej plochy s masážou (Care Concept)

Odstránenie pomocou brúsky

Zvolíme vhodný typ frézky a opatrne odbrúsime materiál. Tento spôsob odstránenia používame len, ak máme s elektrickou brúskou dostatok skúseností. Hrozí poranenie a prebrúsenie prírodného nechtu. Výhoda - rýchlosť. Nevýhoda - hrozí zničenie nechtu. Viac informácií, akú frézku vybrať, sa dočítate v našom článku TU.

 

JAK DOSTAT CELÝ MATERIÁL Z TUBY

 

Tuba je veľmi praktická pri nanášaní materiálu, ale akonáhle už nejde nič vytlačiť, je zle. Existujú rôzne vytláčače na tuby, ale máme skúsenosť, že aj tak v tube zostane veľa materiálu. Preto je potreba zachovať nejaký starý kelímok od gélu alebo poly gelu a akonáhle už z tuby nič nevytlačíme, tubu jednoducho rozstrihneme a špachtľou vyškrabeme celý ostávajúci materiál a dáme ho práve do toho kelímku. Využijeme tak všetok materiál, ktorý tuba schováva. 

 

BEZPEČNOSTNÉ INFORMÁCIE

 1. Tento produkt nie je vhodný pre deti. Udržujte mimo dosah detí.
 2. Vyhnete sa kontaktu s pokožkou. Produkt by nemal byť aplikovaný mimo necht, na okolitú kožtičku. Pokiaľ sa tak stane, umyte pred vytvrdením vodou a mydlom. Pokiaľ by došlo k podráždeniu pokožky, navštívte lekára. Aj keď neobsahuje HEMA, môže vzniknúť alergická reakcie na akúkoľvek inú zložku.
 3. Vyhnete sa kontaktu s očami. Pokiaľ sa tak stane, vymyte niekoľkominútovým prúdom vody a keď je oko podráždené, navštívte lekára
 4. Nepoužívajte tento produkt, pokiaľ sa objaví alergická alebo iná neštandardná reakcia.
 5. Profesionáli, používajte pri aplikácii vždy dezinfekciu a gumové rukavice.
 6. Doporučené skladovanie: udržujte pevne uzavreté, v pokojovej teplote, bez priameho slnečného svetla, pozor tiež na priamy kontakt s UV alebo LED žiarovkami nielen v lampe, ktoré materiál môžu tiež mierne vytvrdzovať a potom sa znižuje jeho funkčnosť.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.