💅Nové odtienky Rocklac 5 ml teraz v predaji a zľava 15% na gumovej báze!

PILNÍKY A ICH ČLENENIE

 36

Pilník slúži k pilovaniu materiálu z umelých či prírodných nechtov, k vypilovaniu tvaru nechtu, začišťovaniu a celkovej úprave. Pilník je nástroj starý skoro 2000 rokov.
V dnešnej dobe nájdeme široký sortiment pilníkov rôznych tvarov a hrubostí. Každý pilník je určený pre iný typ manikúry. 
Vždy je dôležité si vybrať správny pilník. Najprv sa musíme zamerať na aké nechty bude pilník používaný, či na prírodné nechty, či na nechty s UV gélovou modeláciou alebo na akrylové nechty.

Firma ENII-NAILS ponúka pilníky v rozmedzí hrubostí 80 - 240. Pilníky s hrubosťou 80 zaraďujeme medzi najhrubšie pilníky a používajú sa pri práci s gélovými či akrylovými nechtami. Naopak, pilníky s hrubosťou 240 zaraďujeme medzi najjemnejšie a používajú sa predovšetkým na prírodné nechty.

Hrubosti pilníkov:

Pilník s hrubosťou 80 používame na zbrúsenie gélových či akrylových nechtov, patrí medzi najhrubšie pilníky.

Hrubý pilník 100 sa používa tiež na zbrúsenie starej gélovej či akrylovej modelácie a taktiež na skrátenie dĺžky a vytvarovanie nechtu, alebo odstránenie väčšieho množstva materiálu.

Pilník s hrubosťou 150 je stredne hrubý pilník, ktorý je jemnejší než dva predchádzajúce. Je vhodný na jemnejšie prebrúsenie a skrátenie dĺžky nechtov.

Pilník 180 patrí už medzi jemnejšie, teda je vhodný k úprave prírodných nechtov – k ich skráteniu. Tiež sa môže využiť na zdrsnenie povrchu prírodného nechtu, ale tu musíme byť opatrní, aby sme necht neprebrúsili.

Najjemnejší pilník 240 sa používa pri úprave prírodných nechtov.

Tvary pilníkov:

V ponuke nájdete pilníky rovné, zahnuté – takzvané banány, široké, tlsté, zúžené, polmesiace. Rovným pilníkom môžeme pilovať povrch gélu a upraviť tvar nechtu. Niekedy sa na pilovanie celého povrchu používa široký pilník. Tvar pilníku záleží na voľbe každej klientky.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky