Doprava Zadarmo pri nákupe nad 20 Euro - Slovenská pošta!

PEČIATKY A PEČIATKOVACIE SADY

61

Pečiatky patria k jednej z najobľúbenejších foriem zdobenia nechtov. Táto metóda je populárna hlavne pre svoju jednoduchosť, rýchlosť a dokonalý výsledok. S pečiatkovacou sadou na nechty môžete dosiahnuť dokonalý design Vašich nechtov, a to priamo v pohodlí Vášho domova. Pečiatky však používajú s veľkou obľubou i profesionálne nechtárky. Vďaka širokej škále najrôznejších ornamentov si každá zákazníčka vyberie ten svoj. Pre svoju jednoduchú aplikáciu si môžete kedykoľvek vybraný motív zmeniť a dodať tak svojim nechtíkom opät docela odlišný design. 

 Čo taká základná pečiatkovacia sada obsahuje?

pečiatkovacie doštičky
pečiatka
stierka
základné farby lakov


K čomu sa tieto pečiatkovacie potreby používajú? 

Pečiatkovacia doštička je kovový kotúč (zvyčajne kruhový, ale nie vždy), v ktorom sú rôzne motívy obrázkov.

Lakom určeným na pečiatkovanie sa natiera vybraný motív na pečiatkovacej doštičke. 

Stierkou potom zoškriabneme prebytok laku z pečiatkovacej doštičky. 

Použitím pečiatky sa obtlačí lak na pečiatkovaciu plochu a potom na necht. 

Na aké nechty môžeme pečiatkovať?

Na akékoľvek. Výhodou pečiatok je, že ich môžete obtlačiť priamo na prírodný nalakovaný necht. Takisto ich môžete použiť na gélové nechty, akrylové nechty či nechty vymodelované akrygélom.

Postup pri pečiatkovaní nechtov:
Postup je vždy rovnaký. Potrebujete nejaký podklad – necht nalakovaný klasickým lakom na nechty, necht vymodelovaný akrylom, gélom či akrygélom. Tento necht zdrsníme blokom a nanášame pečiatky.

Funguje to tak, že sa pečiatkovacia doštička nalakuje špeciálnym lakom a potom sa prebytok laku zoškriabne stierkou. Lak zostáva v priehlbinách doštičky daného motívu. Pri použití pečiatky sa tento lak obtlačí na pečiatku. Musíme byť veľmi precízny, aby sa nám obtlačil celý motív a nie len určitá časť, Čo sa veľmi často stáva. Potom pečiatku prenesieme na necht. Na takto pripravený necht potom aplikujeme záverečný lesk. Vzory pečiatok nádherne ukážu a výsledok bude ohromujúci.

Rady a tipy k pečiatkam

Krok medzi zoškriabaním prebytočného laku z pečiatkovacej doštičky a obtlačením pečiatky na necht je veľmi krátky. Preto musíme pracovať veľmi rýchlo. Malo by Vám to trvať cca 10-15 sekúnd. Pokiaľ by ste bola príliš pomalá, lak zaschne do priehlbiny doštičky a budete mať len čiastočný motív. Žiadny učený však z neba nespadol, a tak častým opakovaním sa určite vo svojej technike zlepšíte.
Pečiatku na necht nanášajte v určitom uhlu k nechtu a s dostatočným tlakom na necht tak, aby sa motív obtlačil celý.
V prípade, že sa farba dostane na kožtičku okolo nechtového lôžka, odporúčame ju odstrániť odlakovacím korektorom.
Pečiatkovacie laky na nechty je treba pretrepať, aby sa pigment rovnomerne rozmiestnil.

62
 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.