Doprava Zadarmo pri nákupe nad 20 Euro - Slovenská pošta!

5 Zimných nechtových trendov 2024

Január 2024 prináša nielen nový rok, ale aj nové trendy v nechtovej kozmetike, ktoré odhaľujú smer, kam smeruje tento dynamický priemysel. Ako marketingový špecialista zameraný na profesionálnu nechtovú kozmetiku, som tu, aby som Vás viedol tým, čo bude tento rok IN. V tomto období, keď zima drží svoje ľadové objatie, trendy v nechtovej kozmetike smerujú k odvahe a elegancii, odrážajúc meniace sa preferencie žien, ktoré hľadajú spôsoby, ako vyjadriť svoju osobnosť a zároveň zostať v teple svojho domova.

V roku 2024 sa stretávame s fascinujúcim spojením tradičnej elegancie a odvážnych, výrazných prvkov. Nechty nie sú len doplnkom, ale stávajú sa kľúčovým prvkom osobného štýlu. Od jemných pastelových odtieňov až po sýte metalické farby, každý trend odráža túžbu žien byť videné a vypočuté. Teraz, keď sa spoločnosť pomaly prebúdza po novoročných oslavách, je ideálny čas preskúmať, aké štýly budú dominovať v nadchádzajúcich mesiacoch.

NeChtový Trend 1: Flash Glitter 

V tomto roku sa zimné trendy v nechtovej kozmetike zameriavajú na odvážne a výrazné prvky, a jedným z najvýraznejších techník je použitie "Flash Glitter". Tento štýl sa vyznačuje použitím vysoko reflexných trblietavých pigmentov, ktoré priťahujú svetlo a stávajú sa stredobodom pozornosti.

Popis a použitie

 • Vzhľad: Flash Glitter je o vytvorení oslnivého a žiarivého efektu na nechtoch. Môže sa jednať o plné pokrytie nechtov, alebo len o akcenty na určitých častiach.
 • Aplikácia: Používa sa špeciálny trblietavý lak alebo gél, ktorý sa aplikuje buď na celý necht, alebo sa vytvárajú vzory. Pre dosiahnutie tohto efektu môže byť potrebných niekoľko vrstiev.
 • Variácie: Tento trend možno kombinovať s rôznymi farbami a dokonca aj s inými technikami, ako je ombré, alebo francúzska manikúra.

Prečo je to trend

 • Priťahuje pozornosť: Flash Glitter je ideálny pre zimnú sezónu, zvlášť pre sviatočné obdobie a obdobie plesov. Jeho žiarivý a trblietavý vzhľad prináša do chladných zimných dní pocit tepla a radosti.
 • Univerzálnosť: Tento trend je vhodný pre všetky vekové skupiny a príležitosti. Od elegantných večerných akcií po každodenné nosenie, Flash Glitter pridáva dotyk luxusu.
 • Personalizácia: Umožňuje vysokú mieru personalizácie, pretože trblietky možno kombinovať s rôznymi farbami a technikami, čo umožňuje každej žene vyjadriť svoj osobný štýl.

Z našej ponuky môžete oslniť svoje okolie výberom zo šiestich farieb úžasných FLASH Gél lakov.

Flash-gel-lac-4Flash-Gel-Lak-3Flash-Gel-laky-Paleta

NeChtový Trend 2: Foiled Duo Chrome

Jedným z kľúčových trendov pre zimu 2024 v nechtovej kozmetike je Aurora technika "Foiled Duo Chrome", ktorá ponúka modernú variáciu na obľúbený trend "aurora" nechtov. Táto technika prináša unikátny, multidimenzionálny efekt, ktorý sa dokonale hodí pre zimné obdobie. Produkt, vďaka ktorému dosiahnete tohto efektu sme priniesli v podobe radu produktov Chrome Liquids - tekuté Aurora prášky.

 

Růžové-chromové-penízeTmavý-modrý-chrome-auroraZlatá-Aurora-1

Popis a použitie

 • Vzhľad: Foiled Duo Chrome vytvára efekt, ktorý mení farbu v závislosti od uhla pohľadu a osvetlenia. Tento trend je známy svojim metalickým a zrkadlovým efektom, ktorý dodáva nechtom sofistikovaný a moderný vzhľad.
 • Aplikácia: Na dosiahnutie tohto efektu sa používajú špeciálne duo chrome laky, fólie, alebo zalešťovacie prášky. Môžu byť aplikované priamo na necht alebo použité ako vrstva nad farebným lakom.
 • Variácie: Duo Chrome efekt je dostupný v mnohých odtieňoch a môže byť kombinovaný s rôznymi farebnými základmi pre vytvorenie jedinečných kombinácií.

Prečo je to trend

 • Moderný a štýlový: Táto technika predstavuje spojenie moderného dizajnu s tradičnými technikami, vytvárajúce z nechtov umelecké dielo.
 • Univerzálnosť a adaptabilita: Foiled Duo Chrome je vhodný pre rôzne príležitosti, od formálnych večierkov až po každodenné nosenie. Je obľúbený pre svoju schopnosť prispôsobiť sa rôznym outfitom a príležitostiam.
 • Reflexný a sviatočný vzhľad: Vďaka svojmu zrkadlovému efektu je tento trend ideálny pre sviatočnú sezónu, kde pridáva extra lesk a glamour.

Príklady použitia

 • Pre večerný vzhľad možno kombinovať Duo Chrome s tmavými, alebo neutrálnymi farbami, čo vytvára kontrast a zdôrazňuje metalický efekt.
 • Pre každodenné nosenie môže byť Duo Chrome použitý skôr ako akcent, napríklad na jednom nechte alebo v spojení s jednoduchšími technikami, ako je francúzska manikúra.

A my pre vás máme horúcu novinku. Ako jediní na slovenskom trhu ponúkame túto techniku v tekutom stave, s veľmi jednoduchou aplikáciou v 6 rôznych odtieňoch. Nezmeškajte!!! Nájdete ich TU.

NeChtový Trend 3: Svetrové nechty (Sweater Textures)

Jedným z najzaujímavejších trendov pre zimnú nechtovú kozmetiku v roku 2024 je použitie "Sweater Textures", teda textúr pripomínajúcich svetre. Tento trend je inšpiráciou pre tých, ktorí hľadajú spôsob, ako priniesť do svojho vzhľadu nádych zimného pohodlia a tepla.

Popis a použitie

 • Vzhľad: Sweater Textures vytvára na nechtoch vzhľad podobný pleteným vzorom svetrov. Tento efekt je možné dosiahnuť rôznymi technikami, od 3D gélov po špeciálne nástroje pre modelovanie.
 • Aplikácia: Táto technika vyžaduje precíznu prácu a často sa používajú 3D gély, alebo špeciálne nástroje pre vytváranie vzorov. Môže byť použitá na celom nechte, alebo len ako akcent.
 • Variácie: Sweater Textures možno kombinovať s rôznymi farbami a dokonca aj s inými trendovými technikami, ako sú trblietky, alebo chromové efekty, čo dodáva nechtom extra rozmer.

Prečo je to trend

 • Zimný pocit: Tento trend perfektne vystihuje zimnú atmosféru, prináša pocit pohodlia a tepla, ktorý je tak charakteristický pre túto sezónu.
 • Unikátna textúra: Vytvára zaujímavý a hmatateľný efekt, ktorý je vizuálne atraktívny a odlišný od tradičných hladkých povrchov.
 • Flexibilita v dizajne: Ponúka mnoho možností pre kreatívne vyjadrenie, od jednoduchých a subtílnych vzorov až po zložité a výrazné dizajny.

Príklady použitia

 • Pre sviatočnú sezónu možno použiť kombináciu zlatých, alebo strieborných trblietok s pletenými vzormi, čo vytvára luxusný a zároveň útulný vzhľad.
 • Pre každodenné nosenie môžu byť svetrové textúry aplikované ako jemný akcent na jednom, alebo dvoch nechtoch, čo pridáva nechtovému dizajnu zaujímavý prvok bez prehnaného zdobenia.

Z nášho sortimentu na túto techniku môžete použiť akýkoľvek bezvýpotkový gél, Rocklac, alebo Quick Color. Aplikácia je jednoduchá, použijete Rocklac, alebo Quick Color na celý necht, vytvrdíte, po vytvrdnutí tou istou farbou, tenkým štetcom alebo hrotom vytvoríte vzor, ktorý ešte pred vytvrdnutím zasypete akrylovým práškom. Po vytvrdnutí máte sveter, ako čerstvo upletený.

jpeg-optimizer_Nehty-Svert_11zon

NeChtový Trend 4: Borovicovo zelená (Pine Green)

Zelená farba pripomínajúca ihličie stromov, známa ako "Pine Green", sa v roku 2024 stáva jedným z hlavných trendov v nechtovej kozmetike. Tento odtieň predstavuje spojenie s prírodou a prináša do nechtového dizajnu pocit pokoja a elegancie.

Popis a použitie

 • Vzhľad: Pine Green je sýty, hlboký odtieň zelenej, ktorý dokonale ladí so zimnou sezónou. Je to farba, ktorá pôsobí sofistikovane a zároveň prirodzene.
 • Aplikácia: Jedná sa o lak na nechty, ktorý môže byť aplikovaný samostatne, alebo kombinovaný s inými farbami a technikami pre vytvorenie zaujímavých dizajnov.
 • Variácie: Tento odtieň sa dá skvele kombinovať s metalickými, trblietavými alebo dokonca matnými finišmi, čo umožňuje vytvárať rôzne vzhľady.

Prečo je to trend

 • Univerzálna atraktivita: Pine Green je farba, ktorá lichotí rôznym tónom pleti a ľahko sa zladí s rôznymi módnymi štýlmi.
 • Prírodná elegancia: Tento odtieň prináša pocit pokoja a spojenia s prírodou, čo je v zimných mesiacoch obzvlášť príjemné.
 • Flexibilita v Stylingu: Je to farba, ktorá sa ľahko prispôsobuje ako každodennému noseniu, tak výnimočným príležitostiam.

Príklady použitia

 • Pre jednoduchý, ale elegantný vzhľad môže byť Pine Green použitá ako hlavná farba na všetkých nechtoch.
 • Pre viac zdobený dizajn možno tento odtieň kombinovať s trblietkami, alebo zlatými akcentmi, ktoré zvýraznia jeho bohatosť a hĺbku.

Aj v tomto trende nie sme pozadu a presne túto zelenú v našej ponuke nájdete. Rocklac č.160 alebo Rocklac 165. Ideálne na kombináciu s už spomenutou svetrovou technikou. Medzi Lux gél lakmi máme svojho favorita č. 9 Emerald Dream. Ďalšiu bohatú ponuku nájdete v Gél lakových Ceramic, kde od čísla 250 až po 260 určite nájdete tú svoju pine green. Bez povšimnutia by nemal zostať ani Gél lac Ceramic č.110 Aventurine, pretože ten tejto farbe dodá lesk. 

Rocklac-160_2_11zonGel-lac-Ceramic-256_1_11zon

NeChtový Trend 5: Glitter kam sA poZRIETE

Ďalším trendom v nechtovej kozmetike pre zimu 2024 je "Glitter Coat", teda trblietavý povrchový lak. Tento trend prináša do nechtového dizajnu očarujúci ligot, ktorý je ideálny pre sviatočnú sezónu a zimné mesiace.

Popis a použitie

 • Vzhľad: Glitter Coat predstavuje aplikáciu trblietavého vrchného laku, ktorý dodáva nechtom lesklý a svietivý efekt. Trblietky môžu byť jemné alebo hrubšie, v závislosti od preferovaného štýlu.
 • Aplikácia: Tento lak sa aplikuje ako vrchná vrstva na farebný lak, alebo priamo na prírodný necht. Jeho aplikácia je jednoduchá a rýchla, čo umožňuje ľahké obmenenie vzhľadu.
 • Variácie: Existuje široká škála trblietavých lakov v rôznych farbách a veľkostiach trblietok, čo umožňuje vytváranie rôznych štýlov.

Prečo je to trend

 • Sviatočná atmosféra: Glitter Coat je perfektný pre zimné sviatky, keď chceme, aby naše nechty žiarili a boli v centre pozornosti.
 • Univerzálnosť: Tento trend je vhodný pre všetky vekové kategórie a príležitosti, od každodenného nosenia až po špeciálne udalosti.
 • Jednoduchá aplikácia: Trblietavý vrchný lak je jednoduchý na aplikáciu a možno ho ľahko kombinovať s akoukoľvek farbou podkladového laku.

Príklady použitia

 • Pre sofistikovaný večerný vzhľad môžete aplikovať jemný trblietavý lak na tmavý farebný lak, čo vytvorí elegantný a zároveň oslnivý efekt.
 • Pre veselý denný vzhľad môžete použiť trblietavý lak samostatne na prírodné nechty, čo pridá trochu sviežosti bez prílišnej nápaditosti.

Pre tento trend vám ponúkame 3 Top coaty, ktorými môžete ozvláštniť svoje nechty. Možno ich použiť na akúkoľvek farbu z nášho sortimentu. Sú to Dry Top Gold, Dry Top Silver a Dry Top Holographic.

Stříbrné-glitter-nehty_2Zlaté-glitter-nehty_1Glitter-Nehty-Ombre-2_3_11zon

Pár slov na záver

Pamätajte, že v oblasti nechtovej kozmetiky neexistujú pevné pravidlá - otvorene experimentujte a nebojte sa vyjadriť svoj osobitý štýl. Či už ste profesionál, alebo si nechty zdobíte len pre radosť, teraz je ten najlepší čas na to, aby Vaše nechty žiarili v plnej kráse.

Nezabudnite, že každý necht je plátno pre Vašu kreativitu, a každý dizajn odráža Vašu jedinečnú osobnosť. Tak vytiahnite svoje laky, trblietky a ďalšie pomôcky a pripravte sa na to, že v tejto zime budete svojimi nechtami oslňovať! Buďte odvážni, buďte kreatívni a nebojte sa experimentovať. Zima 2024 je tu pre Vás, aby ste sa vyjadrili a žiarili!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.