💅15% zľava s kódom ceramic15 na všetky Gél lak Ceramic 293 odtieňov + Topy! Stavebné UV/LED gély a lampy teraz v akciovej ponuke!

Ako na plesne a zápaly nechtov

Nechty nielen že odrážajú náš celkový zdravotný stav, ale sú tiež dôležitým prvkom osobného vzhľadu. Pre ženy pracujúce v oblasti nechtovej kozmetiky, kde každý detail má svoj význam, je nevyhnutné udržiavať nechty v optimálnom zdravotnom stave. Práve z tohto dôvodu je dôležité poznať najbežnejšie problémy, ktoré môžu nechty postihnúť, a spôsoby, akými je možné týmto problémom predchádzať alebo ich liečiť. Tento článok poskytne ucelený prehľad od všeobecných tipov na starostlivosť až po špecifické produkty ako Antifungal Solution a Silver Gély s koloidným striebrom, ktoré pomáhajú udržiavať nechty krásne a zdravé.

Najčastejšie problémy s nechtami

 

Plesne nechtov (onychomykóza)

Plesne na nechtoch (onychomykóza), sú infekcie spôsobené dermatofytmi, kvasinkami alebo plesňami, ktoré sa živia keratínom nechtového lôžka. Typicky sa prejavujú ako zmena farby nechtu, ktorý môže zhnednúť, zosvetliť alebo mať zelenú farbu a niekedy vznikne aj bolestivosť. V pokročilých štádiách môže dôjsť k oddeleniu nechtu od nechtového lôžka. Faktory, ako je častý kontakt s vodou, nosenie nevhodnej obuvi, ktorá neumožňuje pokožke dýchať, alebo poškodenie nechtu, môžu riziko vzniku plesní zvýšiť.

Bakteriálne infekcie

Bakteriálne infekcie zvyčajne postihujú oblasť okolo nechtu, známu ako paronychia. Táto infekcia sa môže prejaviť začervenaním, opuchom a bolesťou okolo nechtového valu a niekedy aj hnisom. Ak je infekcia zanedbaná, môže dôjsť k chronickej forme, ktorá môže viesť k strate nechtu. Dôležitú úlohu v prevencii bakteriálnych infekcií hrá dôkladná hygiena rúk a nôh a vyhýbanie sa poraneniu nechtov a nechtových valov.

Poškodenie nechtov

Poškodenie nechtov môže nastať z mnohých dôvodov, vrátane fyzického traumy, ako je úder alebo prílišný tlak na nechty počas športových aktivít, alebo chemického poškodenia spôsobeného častým používaním nechtových lakov, acetónu a ďalších agresívnych chemikálií. Poškodenie sa môže prejaviť ako praskliny, vrstvenie alebo dokonca oddelenie nechtu od nechtového lôžka. Ďalším bežným problémom je zarastanie nechtov, ktoré môže byť spôsobené nesprávnym strihaním nechtov alebo tlakom nevhodnej obuvi, čo môže viesť k bolesti a infekcii.

Žltnutie nechtov

Žltnutie nechtov môže byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane používania farebných lakov bez ochranného podkladového laku, fajčením, alebo ako príznak zdravotných problémov, ako je diabetes alebo ochorenie pečene. Je dôležité identifikovať príčinu žltnutia, pretože liečba sa môže líšiť v závislosti od základného problému.

Tento rozšírený odsek poskytuje ucelenejšie informácie o bežných problémoch s nechtami, čo by malo čitateľom, najmä tým, ktorí sa profesionálne venujú starostlivosti o nechty, pomôcť lepšie pochopiť, ako tieto problémy identifikovať, liečiť a predovšetkým im predchádzať.

Všeobecné tipy na starostlivosť o nechty

 

Udržiavanie čistoty a sucha 

Základom zdravých nechtov je ich pravidelné čistenie a udržiavanie v suchu. To nielen predchádza rastu baktérií a plesní, ale tiež zabraňuje vzniku nechtových problémov spojených s nadmernou vlhkosťou. Je dôležité umývanie rúk a nôh zaradiť do každodennej rutiny a vždy dôkladne osušiť nechty a medzinechtové priestory, aby sa zabránilo vzniku vlhkého prostredia, ktoré podporuje infekcie.

Správne strihanie nechtov

Správne strihanie nechtov je kľúčové pre ich zdravie a prevenciu problémov, ako je zarastanie nechtov. Nechty by mali byť strihané rovno, nie do oválu, aby sa predišlo nechcenému zarastaniu do kože. Ďalej je dôležité používať ostré nožničky alebo klieštiky, ktoré zabezpečia čistý rez bez trhania alebo štiepenia nechtu, čo by mohlo viesť k ďalšiemu poškodeniu.

Hydratácia a výživa nechtov

Nechty ako každá iná časť tela potrebujú dostatočnú výživu a hydratáciu. Používanie kvalitných nechtových olejov alebo hydratačných krémov s vitamínmi, ako je vitamín E, ktorý podporuje hydratáciu a elasticitu nechtov, je zásadné. Tieto produkty pomáhajú udržiavať nechty pružné a odolné proti lámavosti a štiepeniu. Navyše je odporúčané konzumovať potraviny bohaté na biotín a omega-3 mastné kyseliny, ktoré priaznivo ovplyvňujú zdravie nechtov zvnútra.

Používanie ochranných rukavíc

Pri práci s chemikáliami, ako sú čistiace prostriedky, alebo pri dlhodobom kontakte s vodou je vhodné nosiť ochranné rukavice. To chráni nechty a pokožku rúk pred agresívnymi látkami a nadmernou vlhkosťou, čo môže viesť k oslabeniu nechtovej štruktúry a zvýšeniu rizika infekcií.

Pravidelné kontroly u odborníkov

Pre ženy, ktoré pracujú s nechtovou kozmetikou, je kľúčové pravidelne navštevovať odborníkov na starostlivosť o nechty, ako sú manikérky a podológovia. Tí môžu poskytnúť profesionálnu starostlivosť a zároveň identifikovať a liečiť akékoľvek počínajúce problémy, než sa stihnú rozvinúť do vážnejšieho stavu.

Táto sekcia všeobecných tipov na starostlivosť o nechty poskytuje ucelený sprievodca, ako udržiavať nechty v dobrom zdravotnom stave, pričom zdôrazňuje každodenné zvyklosti a profesionálnu starostlivosť, ktoré sú pre túto údržbu kľúčové.

Praktické rady: Použitie špecifických produktov

Antifungal Solution - protiplesňová báza

Antifungal Solution je vysoko špecializovaný prípravok navrhnutý na boj proti plesniam na nechtoch. Vďaka jeho jedinečnej formulácii, ktorá obsahuje antifungálne látky schopné preniknúť hlboko do nechtového lôžka, poskytuje rýchlu a efektívnu obranu proti plesniam. Tento produkt je obzvlášť vhodný na použitie v nechtových salónoch, kde je vysoké riziko prenosu plesní. Aplikuje sa pred nanášaním UV LED gélov, čím vytvára ochrannú bariéru, ktorá nielenže bráni šíreniu plesní, ale tiež zlepšuje priľnavosť a trvácnosť gélových aplikácií. Použitie je jednoduché a efektívne vďaka praktickému štetčeku, ktorý umožňuje presné a rovnomerné nanášanie.

Gél na nechty s koloidným striebrom

Gél na nechty s koloidným striebrom predstavuje ďalší účinný nástroj v starostlivosti o nechty. Koloidné striebro je známe pre svoje silné antibakteriálne a antifungálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť chrániť nechty pred rôznymi druhmi infekcií. Gél je ideálny nielen na liečbu už existujúcich infekcií, ale aj na preventívne použitie. Jeho pravidelná aplikácia pomáha udržiavať nechty zdravé a krásne, zatiaľ čo poskytuje ďalšiu ochranu pri práci s nechtovou kozmetikou. Aplikácia gélu je rovnako jednoduchá, s použitím aplikátora na čisté a suché nechty, a odporúča sa používať ho ako súčasť pravidelného režimu starostlivosti o nechty.

DÔLEŽITÉ

Najdôležitejšie je, aby každý, kto pracuje s nechtami, dodržiaval pravidlá hygieny. A to ako profesionáli, tak domáci používatelia. Je potrebné dbať nielen na osobnú hygienu, ale predovšetkým na používané nástroje a prostredie okolo seba. Nástroje, ako sú pilníky, frézky, pushery, nožnice (na nechty aj na kožtičku) vždy starostlivo dezinfikujeme. Každý profesionálny manikúrsky a pedikúrsky salón by mal byť vybavený minimálne ultrazvukovou umývačkou nástrojov. Po každej klientke je potrebné nástroje aj prostredie okolo seba riadne dezinfikovať. Pri domácej aplikácii nie je nutné striktné dodržiavanie dezinfekcie, pretože nástroje používame len sami pre seba, nič tým samozrejme nepokazíme. Dezinfekciu na pokožke by mali používať všetci pred každou manikúrou.

Pár slov na záver

Udržanie zdravia a krásy nechtov vyžaduje viac než len pravidelnú manikúru; vyžaduje konzistentnú a informovanú starostlivosť. Využitím výrobkov ako Antifungal Solution a gél na nechty s koloidným striebrom môžete efektívne chrániť nechty pred hrozbami plesní a infekcií, ktoré sú bežné v nechtovom priemysle. Pravidelná starostlivosť, správna hygiena a kvalitné produkty sú kľúčom k dlhodobo zdravým a esteticky príťažlivým nechtom.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky