💅Letná 20% zľava na všetko nezľavnené! Zadajte kód: SUMMER20 Akcia platí do 20.6.!

POMOC PRE MORAVU

ENII-POMOC-TOP-1.91_1-SK

Asi medzi nami nie je nikto, kto by nevedel o tom, čo sa stalo na južnej Morave. Písať tento článok pre nás nie je úplne jednoduché, pretože jedna z našich pobočiek sa nachádza v Hodoníne a produkčný tím sem každý deň dochádzajú a všetci pochádzame z blízkeho okolia. Jedna naša kolegyňa tu celý život žije a v postihnutých oblastiach má veľa známych a kamarátov.

V pondelok 21.6. po úmorných tropických dňoch sa južnou Moravou prehnala veľmi silná búrka s krúpami veľkosti pingpongových loptičiek. Pomliaždené autá, rozbité čelné sklá, zničená úroda, vyplavené pivnice ... To však nebolo nič proti tomu čo prišlo vo štvrtok 24.6. v podvečer. Vlna horúčav pokračovala, takže letná búrka vyšla vo vzduchu.

Už popoludní, keď sme vychádzali z práce, tak bolo niečo inak ako zvyčajne. Neskutočne vlhký vzduch, ako v práčovni alebo v skleníku. Bolo jasné, že búrke sa nevyhneme. Okolo 18. hodiny už z diaľky, smer Břeclav, bolo vidieť čierne a desivé mračno. O hodinu neskôr sa okolo nás prehnalo tornádo. Našťastie kolegyne býva v mieste, ktoré nebolo sankcionované a tento ničivý živel sledovala len z diaľky. Rovnako ako našu firmu tornádo minulo asi o 300 m a je nepoškodená. Bolo to rýchle, ale o to ničivejšie. Spúšť, ktorú zanechalo si nikto z nás nevie ani predstaviť. Videli sme zábery z televízie, fotky, videá na sociálnych sieťach, to však nie je nič proti reálnemu zážitku z miesta.

Prakticky sa nedalo ubrániť slzám. Keď idete ulicou, ktorú poznáte upravenú, plnú pekných domov a stromov a zrazu vidíte len trosky, zničené domy bez striech, bez okien, rozbité autá a stromy žiadne ... nezažili sme vojnu, ale takto nejako si predstavujeme následky bombardovania. Naozaj ten reálny pohľad je 100x horší ako zábery z televízie. Čo sa muselo odohrávať v uliciach tesne po tornáde si nedokážeme predstaviť.

Chaos, nárek, šok, bezmocnosť a zúfalstvo. Uvedomíte si, že ste na žive a to je to najdôležitejšie. Z rozprávania miestnych nám ide ešte teraz mráz po chrbte. Akékoľvek to peklo pohltila tma, nešla elektrina. Len blikajúce autá integrovaného záchranného systému poodkrývali tú spúšť. Celú noc sa hľadali preživší a záchrana životov bola na prvom mieste.

Až prvé ranné lúče odhalili to, čo zostalo.

Slzy tiekli, ale aj dojatím. Tak obrovská a neskutočná vlna solidarity čo nasledovala bola neuveriteľná. Kto mohol, tak sa zapojil. Profesionáli boli na strechách, všetci ostatní upratovali črepy, suť, rozbitý nábytok, vybavenie domov. Ťažká technika to postupne odvážala. Na každom dome minimálne 20 dobrovoľníkov, ktorí aj napriek neúprosnej horúčave pracovali, ako mravce. Ďalší dobrovoľníci sa starajú o koordináciu, rozvoz pitia, jedla, pracovných potrieb. Nič nechýba. Kto chce pomáhať, všetko tu zoženie. Okrem iného materiálna zbierka z celej republiky zaplnila dom kultúry a ďalšie priestory na zimnom štadióne sa plnia. Finančné zbierky na všetkých možných účtoch stúpajú neuveriteľnou rýchlosťou.

Každý z nás individuálne prispel k pomoci v postihnutých lokalitách, niektorí finančne, niektorí aj priamo na mieste.

Mimo toho sme sa v ENII tiež rozhodli, že navyše v nasledujúcich dvoch týždňoch z každého nákupu, ktorý bude vykonaný cez e-shop bude 10% darované do oblastí postihnutých ničivým tornádom. Túto čiastku chceme venovať v najlepšom prípade priamo na transparentný účet niektorej zo zasiahnutých obcí, alebo zastrešujúcich organizácií, aby skutočne tieto prostriedky išli k potrebným tou najkratšou možnou cestou a hlavne čo najrýchlejšie. O tom, koľko ENII týmto spôsobom darovalo budeme transparentne informovať.

Rovnako ako sme sa presvedčili, že každá ruka je dobrá pri odpratávaní, tak veríme, že každá koruna sa bude počítať a pomôže.

Ďakujeme že pomáhate s ENII srdce-04-11

Black-to-Eshop-sk

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky