💅15% zľava s kódom ceramic15 na všetky Gél lak Ceramic 293 odtieňov + Topy! Stavebné UV/LED gély a lampy teraz v akciovej ponuke!

MANIKÚRA - STAROSTLIVOSŤ O NECHTY A RUKY

Manikúra je kozmetická procedúra, behom ktorej dochádza ku kultivácii rúk s hlavným dôrazom na nechty a ich okolie. Hlavným predmetom je čistenie nechtov, ich zarovnanie a odstránenie odumretej kože z ich okolia a rúk. Manikúra sa používa ako z čistých kozmetických dôvodov, tak aj z lekárskych, v prípade, že je okolo nechtov nejaká vírusová, či plesňová infekcia.

Manikúra je často ponúkaná v špecializovaných kozmetických salónoch a nechtových štúdiách. Súčasťou manikúry môže byť aj lakovanie nechtov či aplikácia umelých nechtov.

Predpokladá sa, že manikúra bola prevádzkovaná už pred 5000 rokmi v Indii.

Existuje taktiež starostlivosť pre nohy, ktorá sa nazýva pedikúra.

Manikúra je SUCHÁ a MOKRÁ

 

MOKRÁ MANIKÚRA

Táto metóda je určená predovšetkým pre nositeľky prírodných nechtov, ktoré vyhľadávajú ešte viacej starostlivosti než, ktoré ponúka manikúra suchá, mala by obsahovať relaxačnú kúpeľ, ktorá dodá do nechtovej platničky potrebné vitamíny a minerály dôležité pre skvalitnenie pevnosti a rastu prírodného nechtu a zároveň sa stará aj o jeho okolie a pokožku rúk. Blahodárne pôsobiaca kúpeľ napomáha k jednoduchšej úprave pri následujúcej starostlivosti a v konečnej fáze pre zjemnenie vašej pokožky hydratačným krémom.

916

Mokrá manikúra  by sa mala skladať z:

 • dezinfekcia
 • prípadné odstránenie materiálu (lak) šetrným bezacetónovým odlakovačom
 • úprava tvaru nechtu - pilníkom na prírodné nechty s veľmi jemnou hrubosťou
 • hydratačný kúpeľ s esenciálnymi olejmi
 • zatlačenie (poprípade odstránenia) prebytočnej kožtičky okolo nechtov
 • aplikácia výživného laku, ktorý dodá nechtom potrebné živiny a hydratáciu
 • olejček na okolie nechtového lôžka a následnej masáže
 • na záver výživný hydratačný krém na ruky

Manikúra sa vykonáva len u zdravých nechtov a mala by sa opakovať 1x za 3-4 týždne. Vzhľadom k tomu, že je necht síce rohová nechtová platnička, ktorá je tvorená zrohovatenými bunkami, je tiež nasiakavý a pri mokrej manikúre sa do nej vpije určité množstvo tekutín a olejov. Preto nie je vhodné po mokrej manikúre vykonávať akúkoľvek nechtovú modeláž. Nielen, že by bol necht zaťažený, ale s najväčšou pravdepodobnosťou by na ňom materiál nedržal.

 

SUCHÁ MANIKÚRA

Suchá manikúra sa vykonáva prakticky pri každej návšteve nechtového salónu. Ide o dôkladnú úpravu nechtu a jeho okolie a väčšinou je spojená s nechtovou modelážou alebo následnou úpravou prírodného nechtu. Suchou manikúrou sa rozumie mechanické odstránenie kožtičky, úprava dĺžky a tvaru nechtu a komplexná príprava pre ďalšiu úpravu. Môže byť vykonaná ručne alebo strojovo. Strojovo je rýchlejšie a precíznejšie, chce to ale prax, aby neprišlo k ublíženiu.

Suchá manikúra by sa mala skladať z:

 • dezinfekcia
 • úprava dĺžky a tvaru nechtu
 • môžeme použiť odstraňovač kožtičky, čo je tekutina, ktorá spôsobí zmäknutie kožtičky a následne jednoduchšie odstránenie
 • zatlačovačom alebo pusherom zatlačíme kožtičku a následne ju odstraníme nožničkami na kožtičku alebo zrezávačom
 • ak máme necht pripravený, môžeme sa pustiť do nechtovej modeláže
 • u strojovej manikúry postupujeme podobne len kožtičku nestriháme, ale odbrúsime
 • veľmi obľúbená je Ruská manikúra a hĺbková, ktorá nám predĺži dobu k doplneniu o 1 až 2 týždne

Ruská manikúra je nechtové ošetrenie a dôkladné ošetrenie nechtového lôžka (kožtičky okolo nechtu), pri ktorej sa používajú špeciálne nástroje a krémy, aby vaše nechty boli zdravšie, silnejšie a menej krehké. Táto manikúra pomocou špeciálnych techník a povrchovej úpravy zlepší štruktúru a zdravie vašich nechtov.

Špeciálnymi nádstavcami sa upraví a odstráni kožtička a čiastočne sa ľahko a opatrne nadzvihne. Vďaka tomu sa s materiálom dostaneme hlbšie a odrast tak bude vidieť o niekoľko dní až týždňov neskôr :-)

ruska-ili-klasicna-manikura-trajni-lak-p-slika-84331550

 

NÁSTROJE NA MANIKÚRU

Nástrojov používaných na manikúru je veľa, každá manikérka má svoje obľúbené a ich použitie sa líši potrebami jednotlivých zákazníčok.

Najpoužívanejšie sú 

 nástroje

 

S klasickou manikúrou je možné účinne kombinovať Japonskú prírodnú manikúru P-shine a posilniť tak svoje nechty.

JAPONSKÁ MANIKÚRA P-SHINE

Ide o špeciálnu japonskú manikúru. Prípravky v originálnej sade sú vyrábané podľa tradičnej japonskej receptúry. Do nechtových lôžok sa zalešťuje najprv výživná pasta zo včelieho vosku a materskej kašičky, následne púder, ktorý obsahuje kremík.

P-Shine prispieva k zdravému vyživovaniu nechtov a k ich prekrveniu. Je prevenciou proti zvýšenej lámavosti a štiepeniu, pravidelným doplňovaním sa zvyšuje kvalita nechtov. Ide o nenáročné udržovanie stáleho a vysokého lesku ošetreného nechtu.

Vydrží približne 2-3 týždne, kedy sa doporučuje doplnenie, aby mala svoj účinok. Nedoporučuje sa po odstránení gélových nechtov a taktiež sa nedoporučuje aplikácia laku, lak na ňom nedrží.

3401_p-shine-profi-sada

P-shine sa skladá z:
Pasty, obsahujúcu včelí vosk a materskú kašičku, ktorá dodá nechtom potrebné živiny a zacelí ryhy.
Púdru, obsahujúci drvené lastúry, ktoré dodajú nechtom krásna a prirodzený lesk.
Zelenú a ružovú leštičku, ktorá má jelenicový povrch a svojou farbou odpovedá púdru a paste.
Mäkké papierové pilníčky - zelenou drsnejšou stranou a ružovou hladkou plochou
Handrička na zotretie prebytočného materiálu.
 
 
PARAFÍNOVÁ TERAPIA
 
Pod týmto názvom si môžeme predstaviť blahodárny kúpeľ v čistenom parafínovom vosku, ktorý napomáha revitalizovať prekrvenie tkaniva rúk dôsledkom tepla absorbovaného samotným kúpeľom, pričom tak dokáže uvoľniť aj bolesti kĺbov spôsobené reumatickým ochorením či po poúrazových stavoch. Zároveň zábal odstráni z povrchu pokožky odumreté tkanivo a zanechá tak pokožku prekrvenú, hladkú a hebkú.
 
Parafín je špeciálny vosk,  ktorý obsahuje vitamín E, kolagén a bieliaci extrakt. Rozohriaty parafín sa aplikuje na kožu pri teplote 50°C. Parafín má schopnosť dlho zadržiavať teplo. Využíva sa k liečebným a kozmetickým účelom. Používa sa na ruky, nohy a v niektorých prípadoch aj na chrbát.

Parafínové zábaly rúk - vyživujú a spevňujú nechty, prehrievajú svaly, uvolňujú stuhnuté kĺby, prekrvujú pokožku, zmäkčujú stvrdnutú a suchú kožu a zabraňujú tvorbe vrások. Sú vhodné pri reumatizme, bolesti rúk, chorobách pohybového aparátu. 

Parafínové zábaly zanechávajú ruky hladké a odpočinuté, naviac príjemne prehrievajú pokožku, čo oceníte hlavne v sychravých dňoch. 
K parafínovému zábalu potrebujete parafínovú vaňu. Parafín má za bežných podmienok tuhú podobu, preto je ich nutné v špeciálnej parafínovej vani rozohriať. Pre úplné naplnenie parafínovej vane je potrebné 2 kg parafínu. Môžete kombinovať prírodný parafín s parafínom s vôňou. 

Parafínový zábal môžete aplikovať tak často, ako budete chcieť. Doporučuje sa minimálne jeden zábal mesačne. 

3830_parafinova-vana-oval-2-parafiny

Na záver manikúrnej starostlivosti môžeme aplikovať na nechty a ruky výživové produkty vo forme laku alebo krému. Väčšina takých výrobkov obsahuje vitamíny, keratín, kalcium, výživné oleje, to všetko naším nechtom dodáva potrebné látky, vďaka ktorým nechty regenerujú, rýchlejšie rastú, nelámu sa a neštiepia sa. Nie je vhodné ich však aplikovať pri P-shine starostlivosti.

 
Na našom e-shope sa dočítate viac aj o P-SHINE aj o PARAFÍNE a poprípade môžeme doporučiť kurz Manikúra,P-shine a Parafín.
 
Krásne, upravené a zdravé nechty sú vizitkou každého z nás. Nielen ženy, ale aj muži môžu dbať o svoj zovňajšok. Klasická manikúra a s ňou spojené systémy sú určené pre všetky, ktoré majú záujem vyzerať a cítiť sa dobre.
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky