💅15% zľava s kódom ceramic15 na všetky Gél lak Ceramic 293 odtieňov + Topy! Stavebné UV/LED gély a lampy teraz v akciovej ponuke!

Laky na nechty vs Gél laky - Ktorý je pre vás lepšou voľbou?

Porovnanie klasických Lakov na nechty a Gél lakov na gélové nechty

Rozhodli ste sa nalakovať si nechty a poznáte len klasický lak, ale počuli ste o gélovom laku alebo gél laku? A neviete aký je medzi nimi rozdiel? Máme pre vás sprievodcu, výhody a nevýhody a tiež tipy pre ktoré sa rozhodnúť.

Čo je to lak na nechty?

Lak na nechty je klasický typ laku, ktorý sa aplikuje štetečkom na nechty a schne na vzduchu. Sú dostupné v mnohých odtieňoch a vzoroch a sú ľahko k dostaniu v každej drogérii alebo parfumérii. Tieto laky sú vhodné pre každodenné použitie a sú ideálne pre jednoduché a rýchle prevedenie manikúryObyčajné laky na nechty sa skladajú prevažne z rozpúštadieľ, farbív a plastifikátorov. Tieto zložky dávajú laku na nechty potrebnú konzistenciu a zaisťujú, aby lak na nechty dobre držal. Avšak tieto zloženia nie sú tak odolné a môžu sa ľahko odlupovať alebo poškodiť behom niekoľko dní. Je dôležité spomenúť, že zloženie lakov na nechty môže mať vplyv na bezpečnosť a zdravie nechtov. Niektoré obyčajné laky na nechty obsahujú škodlivé chemikálie, ako je napríklad formaldehyd, ktorý môže spôsobiť zdravotné problémy, ako sú alergie alebo podráždenie pokožky. Gélové laky na nechty sú však obecne považované za bezpečnejšiu voľbu, pretože obsahujú menej škodlivých chemických látok.

Čo je to gél lak?

Gél lak na nechty sa nanáša rovnakým spôsobom ako klasický lak, ale je nutné ho vytvrdiť pod UV žiarením (k tomu slúži UV/LED lampa), aby sa zahájil proces zrenia. Gél laky sú obľúbené pre svoju trvácnosť a odolnosť proti poškrabaniu a odlupovaniu. V ponuke spravidla býva oveľa väčší výber odtieňov a vzorov než u klasických lakov a čo sa týka nail artu, tak s gél lakmi je prakticky nekonečno možností. 

Gél laky na nechty sa skladajú z polymerného zloženia a UV žiarenia. Tieto dva prvky spolu interagujú a tvoria pevnú a lesklú vrstvu, ktorá vydrží až 3 týždne bez odlupovania alebo poškodenia.

gel lak na nehty gel lac Ceramic - gel lak na nehty

Aký je rozdiel medzi lakmi a gél lakmi?

Existuje niekoľko kľúčových rozdielov medzi lakmi a gél lakmi, ktoré je nutné poznať. Prvým a veľmi dôležitým rozdielom je, že gél laky vyžadujú UV lampu, zatiaľ čo klasické laky nie. Druhým rozdielom je zloženie. Gél laky obsahujú akryláty a citlivejší jedinci môžu zaznamenať alergické reakcie. Tretí rozdiel je výdrž. Gél laky sú obvykle oveľa odolnejšie proti poškrabaniu a odlupovaniu. Oproti klasickému laku, ktorý má výdrž spravidla niekoľko málo dní, tak gél lak vydrží až 3 týždne. Samozrejme ale záleží na mnohých faktoroch, ako je kvalita nechtov, manuálne činnosti a v neposlednej rade kvalita produktu. V našej ponuke máme 2 druhy lakov klasický ENII Lac a vylepšenú sériou Lux Lac. Čo sa týka gél lakov ponúkame klasický Gél lak, Lux gel lac, ktorý je obohatený o radu bonusov a najnovší gél lac novej generácie Ceramic.

Výhody lakov na nechty

 • Ľahká aplikácia: Laky na nechty sú ľahko aplikovateľné a nevyžadujú žiadne špeciálne nástroje. Môžete si ich naniesť sami doma bez potreby navštevovať salón.
 • Dostupnosť a cena: Laky na nechty sú dostupné v každej drogérii a sú lacnejšie než gél laky.
 • Rôzne farby a vzory: Laky na nechty sú k dispozícii v širokej škále farieb a vzorov, takže si môžete vybrať ten, ktorý vám najlepšie sadne.
 • Na lak môžete pridať TOP pre krásny lesk, ktorý rovnako schne na vzduchu a ľahko predĺži životnosť laku

 

Lux lac - lak na nehty Lux lac - lak na nehty

Nevýhody lakov na nechty

 • Krátka životnosť: Laky na nechty zvyčajne vydržia len niekoľko dní, než sa začnú odlupovať a strácať svoj lesk.
 • Ľahko sa poškriabu: Laky na nechty sú ľahko poškriabateľné, takže musíte byť opatrní, aby ste ich nepoškodili.
 • Vysychá: lak na nechty tým, že schne na vzduchu, tak pri každom otvorení sa do nej vzduch dostáva a až časom úplne vyschne

Aplikácia lakov na nechty

Na očistený a odmastený necht aplikujeme štetečkom tenkú vrstvu laku a necháme zaschnúť na vzduchu. V prípade potreby aplikujeme druhú vrstvu laku a opäť necháme na vzduchu zaschnúť. Môžeme ako tretiu vrstvu aplikovať TOP, čo je bezfarebný lak, ktorý je odolnejší a chráni tak nalakovaný necht od škrabancov a viac sa leskne. 

Výhody gél lakov

Gél laky sú jednou z najmodernejších a najúčinnejších metód pre dokonalú manikúru. Tieto laky ponúkajú veľa výhod, ktoré prevyšujú klasické laky na nechty. 

 • Výdrž: Gél laky vydrží na nechtoch oveľa dlhšie než klasické laky. Tieto laky sa aplikujú na nechty ako bežný lak, ale po aplikácii sa musí vystaviť UV žiareniu, aby sa lak vytvrdil, k tomu slúži UV/LED lampa. Pri správnej aplikácii vydrží gél lak až 3 týždne.
 • Lesk alebo mat: Gél laky môžeme do finálnej podoby mať v lesklom alebo matnom povrchu. Tieto záverečné topy (ktoré sú nutné) sú veľmi odolné proti poškrabaniu a obzvlášť lesk je nemenný po celú dobu nalakovania.
 • Jednoduchá aplikácia: Gél laky sa ľahko aplikujú na nechty rovnako ako bežný lak. Tieto laky sa nanášajú v tenkých vrstvách a každá vrstva sa vytvrdí v UV/LED lampe. Tento proces je jednoduchý a rýchly a výsledkom je dokonalý vzhľad nechtov.
 • Nevysychá: na rozdiel od klasického laku gél lak nevysychá. Možno ho používať aj roky. Len je potreba dať si pozor na UV žiarenie v blízkosti fľaštičky. A pozor !!! Aj slnečné žiarenie má ultrafialové (UV) paprsky, takže zabudnite na aplikáciu vonku na terase :-)
 • Spevnenie prírodného nechtu: vďaka štyrom vrstvám, ktoré sú vytvrdené v UV lampe vzniká na nechtoch pevná vrstva, ktorá chráni prírodný necht pred zlomením. Necht je týmto spevnený.

třpytivý gel lak

Nevýhody gél lakov na nechty

 • Dlhšia doba aplikácie: Gél lakový systém je trojfázový. Teda je potreba aplikovať podlak čiže Bázu/Base, 2 vrstvy gél laku a záverečný nadlak čiže Finish/TOP. Každá jednotlivá vrstva sa vytvrdzuje v UV/LED lampe, čo môže trvať aj niekoľko desiatok minút. 
 • Vyššia cena: obstarávacie náklady sú oveľa vyšší než u lakov. Potrebujete totiž bázu, farbu a top. ENII nails ponúka tiež base/top čo je nadlak a podlak v jednom. Výhoda je úspora, nevýhoda je zlé odstránenie. Každopádne je to finančne menej náročné než navštevovať pravidelne salón.
 • Nutnosť vlastniť UV/LED lampu: Bez lampy na nechty sú bohužiaľ Gél laky nepoužiteľné, pretože "schnú" respektíve vytvrdzujú sa pôsobením UV žiareniu.
Aplikácia gél laku

Na očistený a odmastený necht aplikujeme prvú fázu a to Bázu (podlak/Base), nanesieme ju v tenkej vrstve po celej ploche nechtovej platničky, následne ju vytvrdíme v UV/LED lampe 30-60 sec. Po vytiahnutí z lampy bude na nechte tzv. výpotok, to je lepkavá vrstva, ktorá nám slúži ako "lepidlo" pre ďalšiu vrstvu, teda ju nestierame! Aplikujeme prvú tenkú vrstvu farby, potom vytvrdíme 30-60 sec.

Tip: Zvyčajne u tmavých a obzvlášť čiernych farieb odporúčame dlhšiu dobu vytvrdenia, pretože cez tmavú preniká UV žiarenie hore.

Opäť sa vytvorí výpotok, ktorý nestierame. Aplikujeme druhú tenkú vrstvu farby a opäť vytvrdíme. Výpotok opäť nestierame a priamo naňho aplikujeme finálny záverečný Top, ktorý môže byť lesklý alebo matný. Efekt sa ukáže až po vytvrdení. Ak máme Top coat bezvýpotkový, tzn., že po vytvrdení nič nelepí, máte hotovo. Ak máte Top coat výpotkový, musíte po vytvrdení zotrieť výpotok buničinou namočenou v Cleaneri. A potom máte hotovo.

Tip: medzi všetkými krokmi aplikácie gél laku, kde máte na nechtoch výpotok sa ničoho nedotýkajte, lebo na nich nalepíte všetky nečistoty. A to nechcete :-)

 

ENII nails má v ponuke 

Klasický lak

 • ENII lac
 • Lux lac - ktorý má špeciálnym technologickým postupom v sebe obsiahnutú výživu (vitamín A, B5 a E, keratín a proteín zo sladkej mandle) naviac neobsahuje 20 najtoxickejších látok

Gél lak 

 • Gél lak - klasický gél lak
 • Lux gél lac - klasický gél lak, obohatený o výživné zložky v podobe Vitamínov A, B5 a E + keratín a proteín zo sladkej mandle. Naviac neobsahuje 20 najtoxickejších látok. Je krásne pigmentovaný, krémovej konzistencie a práca s ním je jedna báseň.
 • Gél lac Ceramic - gél lak novej generácie - neobsahuje 22 najtoxickejších látok, neobsahuje monomer HEMA, čo je najväčší alergén v nechtovej kozmetike a obsahuje minerály. 

Ak už sa rozhodnete pre čokoľvek, majte na pamäti... Vaše nechty. Vaše ja. Vždy sa obzerajte hlavne po kvalite, čiže aj keď sa necht zdá ako tvrdá nepriestupná časť tela, opak je pravdou. Necht je zrohovateľná časť, ktorá je priepustná a cez ňu do vášho tela prúdia všetky škodliviny, ktoré si na ne natriete. 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky