❤️ Zadajte kód MDZ40 a získajte zľavu 40% na všetky Lux Lak! Gumové bázy v akčnej zľave 15%

FIRMA Z MORAVY - samozrejme, len ENII-NAILS

53

Nechtová dizajnérka Dita Fico vytvorila pomocou gélu Ultra Strong Fiber nechty v tvare mandle na šablóny, dozdobila ich slováckými ornamentami, pre ktoré sú typické farby ako červená, biela, žltá a modrá. Tento gél je vhodný ako pre predĺženie nechtu, tak pre spevnenie. Vďaka svojej konzistencii nezateká a výborne sa s ním pracuje. Ultra Strong Fiber gél obsahuje čiastočky skleneného vlákna, preto je vhodný pre namáhané nechty i pre problémové zákazníčky.

1. Vydezinfikujeme nechty pomocou dezinfekcie na ruky, odstránime nechtovú kožtičku pomocou brúsky, či odstraňovača kožtičky. Nechty skrátime na minimum volného okraja pomocou pilníka maximálnej hrúbky 180/180. Nechty oprášime oprašovacím štetcom.

2. Nechty zdrsníme pilníkom 180/180 po celej ich dĺžke, oprášime a pre lepšiu priľnavosť materiálu aplikujeme Nail prep, ktorý nám nechtovú platničku nielen dehydruje, ale zároveň znovu vydezinfikuje.

Týmto článkom by sme vám tématicky chceli priblížiť nielen pracovný postup pri modelácii nechtov, ale zároveň Vám predstaviť slovácké ornamenty – ktoré sú typické pre južnú moravu, konkrétne Slovácko, v ktorom naša firma Enii- nails vznikla a už celých desať rokov pôsobí.

Následne aplikujeme Super stick – prilnávač gélu.

3. Na prírodné nechty nasadíme nechtové šablóny, u ktorých dbáme na sklon šablóny – v tomto prípade šablóny nasadíme do rovnej polohy.

4. Prvú vrstvu gélu Ultra Strong Fiber nanesieme na prírodný necht vo veľmi tenkej vrstve a vytvrdíme v UV/LED lampe po dobu 30 sec.

5. Druhá vrstva gélu už bude modelovacia, to znamená, že s ňou vytvoríme stavbu nechtu, zároveň i dĺžku a tvar nechtu. Vrstvy môžeme opakovať. Po dosiahnutí dokonalého tvaru zotrieme výpotok cleanerom a nechty vypilujeme pomocou pilníku 100/100.

6. Teraz môžeme nechty zdobiť. V tomto prípade ako prvý aplikujeme biely podklad – farebný gél pre výraznejšie krytie i farbu vždy aplikujte v dvoch tenkých vrstvách.

7. Na biely podklad farebnými gélmi, či Rocklac malujeme nami zvolené ornamenty, výsledný efekt zafixujeme záverečnou vrstvou – leskom, ktorý vytvrdzujeme dvojnásobnou dobou cca. 60 sec v UV/LED lampe, zotrieme výpotok.

8. Na záver nechtovej modelácie aplikujeme olejček na kožtičku, ktorý nám ju opäť hydratuje a zabránime tak tvorbe záderov.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.