💅Nové odtienky Rocklac 5 ml teraz v predaji a zľava 15% na gumovej báze!

Ombré gelové nechty

Ombré trend v nechtovej kozmetike

 Ombré – slovo, ktoré vo francúzštine znamená "tieňovaný" – je umelecký štýl, ktorý je v nechtovej kozmetike známy pre svoj plynulý prechod medzi dvoma, alebo viacerými farbami. Tento trend prešiel z oblasti vlasovej módy a stal sa revolúciou v nail arte. Zatiaľ čo pred niekoľkými rokmi bol ombré efekt na nechtoch považovaný za novinku, dnes je to technika, ktorú každá moderná nechtová stylistka musí ovládať. Či už hľadáte jemný prechod pre denné nosenie, alebo odvážne kombinácie pre večerné udalosti, ombré ponúka nekonečné možnosti, ako prispôsobiť Vaše nechty aktuálnym trendom aj osobnému štýlu.

Nie len Trend, ale Umenie

Ombré efekt je v nechtovej kozmetike považovaný za pravé umenie. Každý necht je ako malé plátno, na ktorom sa môže rozohrať hra svetla a tieňa, dynamika farieb a prechodov. Táto technika vyžaduje starostlivú aplikáciu a zmysel pre detail, či už je aplikovaná pomocou tradičného lakovania, alebo pomocou gélovej technológie.

Materiály a Nástroje Potrebné pre Ombré Nechty

Okrem základného zoznamu potrebných materiálov je dôležité podrobnejšie sa zaoberať kvalitou a vlastnosťami týchto pomôcok. Napríklad, pri výbere UV alebo LED lampy je dôležité brať do úvahy silu a rýchlosť tvrdnutia gélu, pretože rôzne značky a typy gélov môžu vyžadovať odlišnú dobu vystavenia svetlu. Rovnako je nutné vyberať kvalitné gélové laky, ktoré sú pigmentované a dlhotrvajúce, čo zaručí lepší výsledok a dlhšiu výdrž Ombré efektu.

Klasická technika  ombré nechtov : 

Keď premýšľate o ombré nechtoch, prvá vec, ktorá Vás napadne, sú ombré gélové nechty s hubkou. Táto technika je naozaj elegantná a jednoducho sa vykonáva doma. Chcete sa naučiť, ako si ombré nechty vytvoríte hubkou? Tu je to, čo musíte urobiť:

  1) Naneste podklad

  2) Naneste základnú farbu gél laku

  3) Okolo nechtov naneste zlupovací základ - najlepšie (Protector) 

  4) Naneste cez hubku odtiene, ktoré budete používať pre ombré

  5) ľahko prikladajte a stláčajte hubku na nechty

  6) Opakujte postup.

  7) Naneste vrchný lesk či mat

OmbrÉ nechty s airbrushom 

V prípade, že premýšľate, ako urobiť ombré nechty bez hubky, aby to bolo rýchle a efektívne, možno pre Vás máme užitočné informácie. Na tvorbu Ombré efektu je možné použiť špecializovaný airbrush - ktorý aktuálne v ponuke na ENII nenájdete, pretože táto metóda je v porovnaní s použitím hubky pomerne nákladná, avšak výsledný efekt je krásny. 

 1. Naneste základný base - podklad
 2. Naneste základnú farbu gél laku 
 3. Naneste na airbrush trochu akrylovej farby
 4. Začnite si akrylovou farbou nastriekavať na nechty 
 5. Naneste vrchný top gél lak 

 
Je úžasné, ako rýchlo je možné vytvoriť takéto majstrovské dielo, že?

TRBLIETAVÉ ombrÉ nechty 

Trblietavé ombré gélové nechty nie sú pre každého, ale niekedy si sviatočná nálada jednoducho žiada pekný trblietavý doplnok. Nemusíte ísť cez hranu, stačí málo. A takto to môžete urobiť:

 1. Naneste základný base - podklad
 2. Naneste základný farebný gél lak 
 3. Naneste trblietky na hornú, alebo spodnú časť nechtu, v závislosti na vašich preferenciách.
 4. Rozneste všetky zbytočné trblietky
 5. Naneste vrchný top gél lak 

Môžete použiť akýkoľvek odtieň trblietok, alebo základnú farbu, ktorá sa vám páči. Trblietavé nechty vyzerajú mimoriadne nádherne, bez ohľadu na odtieň!

Holografické alebo ChrÓmové Ombré nechty

 Ako urobiť ombré nechty, aby boli mimoriadne jedinečné? Myslíme si, že holografické, alebo chrómové ombré nechty môžu byť odpoveďou na vašu otázku. A tu je to, čo potrebujete k dosiahnutiu tohto vzhľadu.

 1. Naneste base coat
 2. Naneste základný farebný gél lak
 3. Pomocou aplikátora naneste na necht holografický prášok tak, aby ste vytvorili ombré vzor.
 4. Naneste top coat 

 Na tejto technike nie je nič zložité, ale ako môžete vidieť z príkladov, účinok, ktorý má, je proste dych vyrážajúci!

Vertikálne dúhové ombrÉ nechty 

Ak chcete, aby vaša manikúra vydávala pozitívne vibrácie, pridajte do nej dúhový twist. Aby ste dosiahli autentický vzhľad, mali by ste farby nanášať pomocou techniky vertikálneho ombré.


1) Naneste bielu farbu ako základnú vrstvu a tekutý latex okolo nechtovej pokožky pre ich ochranu.

2) Naneste prvú farbu na jednu tretinu nechtu

3) Naneste druhú farbu do stredu nechtu.

4) Naneste tretiu farbu na druhú tretinu nechtu.

5) Opakujte kroky 2-4 so zvyškom nechtov.

 Existuje nespočetné množstvo neobvyklých spôsobov, ako vytiahnuť vertikálny štýl dúhových ombré nechtov. Ak nechcete, nemusíte používať každú farbu dúhy. Môžete sa pohrať s odtieňmi za použitia len niekoľkých farieb dúhy, nie všetkých - na to by ste potrebovali extrémne dlhé nechty.

Ako predísť bežným chybám pri tvorbe Ombré

Pri tvorbe ombré nechtov je dôležité dodržiavať niekoľko kľúčových krokov, aby sa predišlo chybám:

 1. Príprava nechtov: Pred začiatkom sa uistite, že sú nechty čisté, suché a jemne zmatnené. Odstráňte nechtovú kožtičku a upravte tvar nechtov.

 2. Základný lak: Aplikujte základný lak, ktorý pomôže ombré efektu lepšie držať. Nechajte dôkladne zaschnúť.

 3. Výber farieb: Vyberte si dve alebo viac farieb, ktoré spolu dobre ladia. Je dôležité, aby boli laky dostatočne pigmentované.

 4. Hubka: Použite make-up hubku, alebo špeciálnu hubku na ombré nechty. Na hubku naneste vybrané farby vedľa seba alebo ich mierne prekryte.

 5. Aplikácia ombré: Jemne prikladajte farby na necht pomocou hubky. Pre výraznejší efekt aplikujte viac vrstiev. Dávajte pozor, aby nedošlo k rozmazaniu.

 6. Úprava okolia nechtu: Po aplikácii ombré efektu môže byť okolie nechtu zafarbené. Použite tenký štetec namočený v odlakovači k úprave.

 7. Zakončenie: Po vytvorení ombré efektu a úprave okolia nechtu aplikujte vrchný lak pre dlhodobú výdrž a lesk.

 8. Sušenie: Nechajte nechty dôkladne zaschnúť.

Je dôležité mať trpezlivosť a nevynechať jednotlivé kroky. Precíznosť a starostlivosť sú kľúčom k dosiahnutiu pekného a rovnomerného ombré efektu. 

Odstránenie gélových nechtov s Ombré

Odstránenie ombré gélových nechtov bez poškodenia prirodzených nechtov vyžaduje trpezlivosť a dodržiavanie správnych krokov. Tu je postup, ako to dosiahnuť:

 1. Príprava: Pripravte si nasledujúce materiály: Remover (preferovane 100% acetón), fólie, bavlnené tampóny alebo kúsky bavlny, pilník na nechty, drevenú pomarančovú tyčinku alebo nechtový štetec, hydratačný krém alebo olej.

 2. Jemné opilovanie vrchnej vrstvy: Použite pilník na nechty k jemnému opilovaniu vrchnej lesklej vrstvy gélového laku. Dávajte pozor, aby ste neopilovali príliš hlboko, aby ste nezranili prírodný necht.

 3. Aplikácia acetónu: Namáčajte bavlnené tampóny v acetóne a položte ich priamo na gélové nechty.

 4. Zabalenie nechtov fóliou: Obaľte každý prst fóliou, aby tampón s acetónom zostal na mieste. Nechajte pôsobiť asi 10-15 minút.

 5. Kontrola a odstránenie gélu: Pomaly odstráňte fóliu a bavlnu z jedného prsta. Ak gélový lak povolil, mal by sa ľahko odstrániť. Môžete použiť drevenú pomarančovú tyčinku, alebo nechtový štetec k jemnému odstráneniu uvoľneného gélu.

 6. Opakovanie procesu: Ak gélový lak nejde ľahko odstrániť, obaľte prst znova a nechajte pôsobiť ďalších niekoľko minút.

 7. Vyhnite sa hrubej sile: Nikdy nepoužívajte silu, alebo ostré nástroje k odstráneniu gélu, aby nedošlo k poškodeniu prírodných nechtov.

 8. Dokončenie procesu: Po odstránení gélu umyte ruky a aplikujte hydratačný krém alebo olej na nechty a nechtovú kožtičku.

 9. Hydratácia nechtov: Po dokončení celého procesu je dôležité nechty hydratovať, pretože acetón môže byť vysušujúci.

Pár slov na záver

Keď sa povie Ombré, vybavia sa nám obrazy plynulých farebných prechodov, ktoré na prvý pohľad pôsobia komplikovane, avšak s pravými nástrojmi a technikami môžu byť ľahko dosiahnuteľné aj v pohodlí domova. Aj keď sme prešli dlhou cestou od historických začiatkov Ombré v umení a módnom priemysle, láska k tomuto štýlu neustále rastie. S každým rokom sa objavujú nové a inovatívne metódy, ktoré nám umožňujú experimentovať a vnášať do nechtového dizajnu čerstvú kreativituVytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz. (function (w,d,s,o,f,js,fjs) { w['ecm-widget']=o;w[o] = w[o] || function () { (w[o].q = w[o].q || []).push(arguments) }; js = d.createElement(s), fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; js.id = '3-b6fcc542fb021c84fdaff536dd0a74a1'; js.dataset.a = 'eniinailssk'; js.src = f; js.async = 1; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(window, document, 'script', 'ecmwidget', 'https://d70shl7vidtft.cloudfront.net/widget.js')); POP-UP SK ObsahNastavení POLE E-mail TYP POLE E-mail NADPIS PLACEHOLDER Zadajte Váš e-mail ODSAZENÍ SHORA A ZDOLA POVINNÉ POLE První krok Po odeslání (přihlášení nového kontaktu) Po odeslání (aktualizace existujícího kontaktu) Odoberajte novinky a získajte zľavu 6 € na prvý nákup Zadajte Váš e-mail Skryté pole Zľavu môžete využiť pri nákupe nad 20 €. Vložením e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov. Použít formulář Vložte tento kód do vaší stránky